Neprepoznavni Nemci praznih rok, Brazilci dobili zadnji dvoboj pred južnoameriškim prvenstvom

Nogometni svetovni prvaki so morali v prijateljskem dvoboju premoč priznati Slovakom, ki so bili boljši s 3:1.

30. maj 2016 02.52
SOCCER-FRIENDLY-DEU-SVK/
J. P., M. Ž.

Ljubljana - Nogometni svetovni prvaki Nemci ene zadnjih generalk pred skorajšnjim začetkom eura v Franciji ne bodo ohranili v lepem spominu, saj so pred domačimi navijači v WWK Areni v Augsburgu z 1:3 pokleknili pred Slovaki. Boljše so sicer začeli in pobegnili z golom Maria Gomeza, ki je uspešno sprožil z bele točke, vendar pa so gostje v zadnjih trenutkih pred odhodom na glavni odmor zasukali izid. V 41. minuti je zadel Marek Hamšik, tri minute pozneje Michal Duriš, komaj pa sta se zasedbi vrnili iz garderobe, je bil uspešen še Juraj Kucka.

Slovaki so bili na igrišču dominantni predvsem v prvem polčasu, ko so bili kar 62-odstotno pri žogi, po udobnem vodstvu v 52. minuti pa so »elf« prisilili, da je vendarle prevzel pobudo na igrišču, a so bile njegove napadalne akcije premlahave za spremembo rezultata. Nemcem je lahko v uteho to, da bodo 12. junija v Lillu, ko jim bo na evropskem prvenstvu kot prva nasproti stala Ukrajina, verjetno popolnejši, bržkone bosta soigralcem pomagala tudi Bastian Schweinsteiger in Mats Hummels. Selektor Joachim Löw je tokrat priložnost ponudil tudi debitantom, Julianu Brandtu in Julianu Weiglu, v drugem polčasu prav tako Barceloninemu čuvaju mreže Marc-Andreju ter Stegnu, ki pa se je osmešil ob zadetku Kucke, saj se mu je žoga med nogama skotalila za golovo črto.

Brazilci priprave končali z zmago

Tudi južnoameriške reprezentance v teh dneh ne počivajo, saj se pripravljajo na jubilejno 100. izvedbo Cope Americe.

Ponoči so svojo zadnjo pripravljalno tekmo pred tem turnirjem odigrali Brazilci in bili v v Commerce Cityju z 2:0 boljši od Paname, s čimer so ostali neporaženi še na šesti zaporedni tekmi.

Za Brazilijo je že v drugi minuti zadel Jonas, končni izid pa je v 73. minuti postavil Gabriel.