Nogometaši Maribora praznih rok

V pripravljalni tekmi v Bakovcih je bila od slovenskega državnega prvaka boljša azerbajdžanska Qabala.

27. junij 2014 15.10
iza nogomet
J. P., Delo.si

Bakovci - Državni prvaki, nogometaši Maribora, so v sklopu zdaj že tradicionalnih prekmurskih priprav na novo sezono in prvi evropski izziv proti mostarskemu Zrinjskemu odigrali prijateljsko tekmo s Qabalo iz Azerbajdžana, ki je v zaključni fazi priprav na skorajšnji dvoboj prvega kola kvalifikacij za evropsko ligo s Širokim Brijegom. V Bakovcih je bil gostujoči klub, pri katerem si je svojčas kruh služil tudi občasni slovenski reprezentant Dejan Kelhar, boljši z 1:0. Edini gol je že v 14. minuti prispeval Brazilec Rafael Santos, ki je bil najvišji v skoku.

Trener vijoličastih Ante Šimundža je dvoboj, v katerem rezultat kajpak ni bil v prvem planu, izkoristil predvsem za testiranje velikega števila razpoložljivih moči, saj po 58. minuti na igrišču ni bilo več niti enega fanta, ki je začel v mariborski udarni enajsterici. Serijski državni prvaki, ki so bili ob precejšnji premoči predvsem po glavnem odmoru zelo neučinkoviti (še najbližje golu je bil Amir Dervišević, ki je v 88. minuti zatresel prečko), so igrali v zasedbi: Handanović (od 46. Cotman), Stojanović (od 58. Vujčić), Živko (od 58. Šuler), Arghus (od 58. Rajčević), Viler (od 58. Mejač), Vršič (od 58. Črnic), Hotić (od 58. Dervišević), Cvijanović (od 46. Bohar), Mertelj (od 58. Ž. Filipović), Zahović (od 46. Tavares), Fajić (od 46. Mendy).