Nogometne novice: Chelseaju pokal FA, poškodba Sagnaja

Nogometaši angleškega prvoligaša Chelseaja so po zmagi nad Liverpoolom sedmič v zgodovini osvojil pokal FA.

05. maj 2012 23.14

London - Nogometaši Chelseaja so zmagovalci letošnjega pokala FA, že 131. v zgodovini, ki ga je gostil londonski Chelsea. V finalu so z 2:1 premagali Liverpool in še sedmič osvojili pokalno lovoriko.

Za Londončane sta zadela Ramires v 11.  in Didier Drogba v 52. minuti, medtem ko je poraz ublažil Andy Carroll v 64. minuti. Današnji uspeh si bo še posebej zapomnil kapetan Chelseaja John Terry, ki se je vpisal v zgodovino kot prvi nogometaš s štirimi zmagami v pokalu FA, v katerem je slavil že leta 2007, 2009 in 2010.

Sagnaja ob evropsko prvenstvo

London - Francoski nogometni reprezentant Bacary Sagna, član angleškega nogometnega prvoligaša Arsenala, si je na današnji prvenstveni tekmi proti Norwichu (3:3) zlomil nogo. Kot je potrdil njegov trener Arsene Wenger, si je 29-letni Sagna zlomil mečnico na isti nogi kot lanskega decembra.

Francoz je tako že končal sezono, poleg tega pa ne bo mogel nastopiti niti na evropskem prvenstvu, ki ga bosta junija gostili Poljska in Ukrajina.