Nogometne novice: Torino pokvaril Tottijev jubilej, Hamburg odpustil Labbadio

Legendarni igralec Rome Francesco Totti je dosegel svoj 250. gol v Serie A, je njegov klub izgubil proti Torinu z 1:3.

25. september 2016 15.41
25. september 2016 15.58
FBL-ITA-SERIEA-TORINO-ROMA
M. Ž.
M. Ž.

Rim - Legendarni napadalec Rome Francesco Totti je na današnji prvenstveni tekmi s Torinom postavil nov mejnik v svoji karieri.

Italijanski veteran, ki bo v torek dopolnil okroglih 40 let, je v 46. minuti vstopil v igro in devet minut kasneje zadel z bele točke, kar je bil njegov 250 gol v italijanskem prvenstvu.

Totti je z 250 goli drugi na večni lestvici najboljših strelcev v zgodovini Serie A, pred njim je le Silvio Piola, ki je med letoma 1929 in 1954 dosegel 274 golov.

Nogometaši Torina so na domačem igrišču pokvarili Tottijev jubilej, saj so tekmo dobili s 3:1.

Roma je po nepopolnem šestem kolu na petem mestu, s petimi točkami zaostanka za vodilnim Juventusom.

Hamburg odpustil Labadio

Nemški prvoligaš Hamburg je po sobotnem prvenstvenem porazu proti Bayernu odpustil glavnega trenerja Bruna Labbadio.

50-letni nemški strokovnjak je Hamburg prevzel lanskega aprila in ga rešil pred izpadom, njegovi igralci pa so to sezono začeli izjemno slabo in na petih prvenstvenih tekmah osvojili le eno točko. Vodstvo kluba je ukrepalo po sobotnem porazu proti vodilnemu Bayernu (0:1), ki je bil za Hamburg že četrti zaporedni.

»Temu smo morali narediti konec, naši apetiti so mnogo višji, kot je boj za obstanek,« je dejal direktor kluba Dietmar Beiersdorfer.