Nogometne zelenice: francoski derbi brez zmagovalca, prvenec Vučkića za Rangers

Lyon in PSG sta se v derbiju francoskega prvenstva razšla z neodločenim izidom 1:1. Haris Vučkić prvič zadel za Rangers.

08. februar 2015 20.27
08. februar 2015 22.53
FBL-FRA-LIGUE1-LYON-PSG
G. L., Delo.si

Lyon - V francoskem državnem prvenstvu je bil v nedeljo na sporedu derbi 24. kola med vodilnim Lyonom in Paris Saint-Germainom, ki se je končal z delitvijo točk (1:1).

Pariško moštvo je prvi gol doseglo že v sedmi minuti prek Zlatana Ibrahimovića, vendar pa so sodniki njegov gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

To so izkoristili gostitelji, ki so povedli v 31. minuti. Nabil Fakir je v kazenskem prostoru s podajo zaposlil Clintona N'Jieja, ta pa je z roba petmetrskega prostora zatresel mrežo.

Gostje so si točko priborili v 69. minuti, ko je Marco Verratti priboril enajstmetrovko. Odgovornost za strel je prevzel Ibrahimović in sprožil v levi spodnji kot domačega gola, vratar Anthony Lopes pa se je vrgel v pravo smer in ustavil strel.

Toda njegovo veselje je bilo le kratko, saj je glavni sodnik Clement Turpin ustavil igro in ukazal, naj Šved ponovno izvede strel z bele točke, saj je Lopes pri prvem poskusu zapustil golovo črto. Ibrahimović v drugo ni naredil napake in je sprožil v zgornji desni kot Lyonovega gola, tekma pa se je končala z izidom 1:1.

Lyon ostaja na vrhu lestvice (50 točk), sledita mu Marseille in PSG z 48 točkami.

Prvenec Vučkića

Sanjski debi v dresu škotskega Rangersa je uspel slovenskemu upu Harisu Vučkiću. Ta je v osmini finala škotskega pokala zadel proti Raith Roversem, kar pa nekdaj slavnemu klubu vseeno ni prineslo napredovanja. Pred 11 tisoč gledalci so morali Rangersi premoč priznati Raith Roversom, kar pomeni slovo tudi z  druge pokalne fronte.

Vučkić je odigral vseh devetdeset minut, med strelce pa se je vpisal v 62. minuti, ko je izenačil izid na 1:1.