Nogometni pokal: Olimpija po preobratu ugnala Maribor

Večna rivala sta se pomerila v prvi polfinalni tekmi slovenskega pokala. Za Maribor je zadel Vršič, za Olimpijo dvakrat Benko.

05. april 2017 21.50
90 ZAHOVIČ Luka (NK Maribor), 30 ILIČ Branko, 6 CRETU Aleksandru (NK Olimpija), 25.2.2017, Maribor [luka zahovič, branko ilič, aleksandru cretu, nk maribor, nk olimpija, nogomet, derbi]
A. V.
A. V.

Ljubljana - Pri Olimpiji je skoraj vsak dan nekaj novega, toda čas gre hitro naprej, zato je bil danes spet v ospredju  nogomet. A kako bi bilo drugače, saj je bil na sporedu nov večni derbi med Olimpijo in Mariborom.

Največja slovenska kluba sta se danes pomerila v prvi polfinalni tekmi slovenskega pokala. Trenerju Maribora Darku Milaniču se je tako po robu postavil v. d. trenerja Olimpije Safet Hadžić, ki je prvič vodil ljubljansko moštvo.

Pri Olimpiji so manjkali številni poškodovani igralci, med njimi tudi kapetan Branko Ilić, zaradi kartonov v vijoličnem moštvu ni bilo Dina Hotića in Sintayehuja Sallalicha.

V prvem polčas se mreži nista zatresli. Olimpija je zaigrala precej bolje kot v zadnjih ligaških tekmah.

Takoj na začetku drugega polčasa je Mariborčane v vodstvo popeljal Dare Vršič po podaji Luke Zahovića.

Tekmo so v negativnem smislu znova zaznamovali navijači obeh ekip. Ko je že kazalo, da bodo Mariborčani zmagali, je za Olimpijo zadel Leon Benko. Isti nogometaš je zadel le nekaj minut kasneje in Olimpija je prišla do prve zmage v letu 2017.

"Vse smo imeli pod nadzorom, lahko bi izkoristili priložnost za 2:0, toda vse smo si sami otežili. Kljub temu smo prepričani o napredovanju v finale," je povedal Milanič.

"Veseli smo. Pomembno je, da smo presekali negativno serijo. Zdaj hočemo zmagati tudi v Mariboru," je rekel Hadžić.