Nogometni svet: Chelsea že prvak v Angliji, Iličić blestel v Italiji

Josip Iličić je ob zmagi Fiorentine proti Ceseni (z Luko Krajncem) zabil dva gola, Jasmin Kurtić je prispeval asistenco.

03. maj 2015 19.10
APTOPIX Britain Soccer Premier League
G. L., Delo.si

Firence - Slovenski reprezentant Josip Iličić je očitno znova v tisti pravi formi, ki jo išče že skozi vso letošnjo sezono. Po sijajnem zadetku, ki ga je minulo sredo zabil Juventusu, je tokrat zablestel še v večjem sijaju. Z dvema zadetkoma je bil glavni junak zmage Fiorentine proti Ceseni s 3:1.

Iličić je v 31. minuti najprej uspešno izvedel enajstmetrovko, zgolj štiri minute kasneje pa s prefinjenim strelom povišal na 2:0 in že v prvem polčasu napovedal zmagovalca. Nekdanji vezist Maribora in Palerma pa ni bil edini slovenski akter na tej tekmi. S podajo za tretji gol viole se je izkazal tudi Jasmin Kurtić, ki je asistiral nekdanjemu napadalcu Milana Albertu Gilardinu. Manj zadovoljen je bil na drugi strani zagotovo Luka Krajnc, ki je v obrambi Cesene odigral vseh 90 minut.

Slovenski obračun smo videli tudi v Milanu, kjer sta se Inter in Chievo razšla brez golov. Pri domačih je celotno tekmo odbranil Samir Handanović in se moral nekajkrat zelo izkazati. Pri letečih oslih je napade modro-črnih vso tekmo odbijal branilec Boštjan Cesar, medtem ko Valter Birsa ni dobil priložnosti za igro.

Chelseaju predčasno peti angleški naslov

Nogometaši londonskega Chelseaja so po današnji zmagi nad Crystal Palacu (1:0) že tri kroge pred koncem vpisali peto prvenstveno zvezdico za naslov državnega prvaka. Londončani so pokal za zmagovalca nazadnje dvignili leta 2010, predtem pa so si angleško konkurenco pokorili še v letih 2006, 2005 in 1955.

Današnjo zmago je modrim prinesel nogometaš leta v Angliji Eden Hazard, ki je mrežo gostov zatresel v 45. minuti tekme. Belgijec je najprej zapravil enajstmetrovko, nato pa svoj odbitek hladnokrvno poslal v mrežo.

Za stratega Chelseaja Joseja Mourinha je to že 22. lovorika v karieri, 8. na klopi Chelseaja.

Groningenu nizozemski pokal

Nogometaši nizozemskega prvoligaša Groningena so se po zmagi v finalu nizozemskega pokala proti branilcu naslova PEC Zwolleju z 2:0 veselili prve tovrstne lovorike v klubski zgodovini. Oba zadetka je za Groningen prispeval slovaški reprezentant Albert Rusnak (64. in 75. minuta).