Nov klubski rekord Bayerna - z grenkim priokusom

Nogometaši Bayerna v bundesligi neporaženi že rekordnih 29 dvobojev, danes so se z 1:1 razšli s Freiburgom.

27. avgust 2013 23.25
Germany Soccer Bundesliga
J. P., Delo.si

München - Nemški nogometni velikan Bayern, zmagovalec lige prvakov v pretekli sezoni, je vpisal nov rekord v klubski zgodovini: z današnjim neodločenim izidom v vnaprej odigrani tekmi 4. kola bundeslige je namreč zabeležil že 29. zaporedni prvoligaški dvoboj brez poraza, kar se mu pred tem ni še nikoli posrečilo. Bavarci so nazadnje pokleknili 3. novembra lani, ko so morali v gosteh priznati premoč Hamburgu (0:3). Po tem porazu je Bayern v 29 obračunih vpisal 24 zmag in pet remijev, vključno z današnjim.

Rekord v bundesligi sicer drži HSV, ki je bil od januarja 1982 do januarja leto pozneje neporažen kar na 36 tekmah.
Kljub rekordu pa pri Bayernu ostaja grenak priokus po današnjem dvoboju s Freiburgom. Četa Pepa Guardiole je namreč z golom Švicarja Xherdana Shaqirija iz 33. minute vodila vse do končnice, nato pa si je morala razdeliti točki s štirinajstouvrščenim moštvom bundeslige po golu Nicolasa Höflerja v 86. minuti. Freiburg v novi sezoni ostaja brez zmage po štirih kolih, Bayern pa je oddal prvo točko.