Slikovna diagnostika je potrdila, da je slovenski nogometni ostrostrelec pri padcu utrpel izpah ključnice.

06. september 2015 09.27
FBL-EURO-2016-SUI-SLO
J. P., Delo.si

Basel - Slovenska nogometna reprezentanca je ob sinočnjem bolečem porazu na gostovanju v Švici (2:3) v okviru kvalifikacijske skupine E za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje leto v Franciji, potem ko je pred vstopom v končnico že vodila z 2:0, prejela še en udarec. Izkušeni napadalec Milivoje Novaković, ki je moral z igrišča že v 55. minuti, potem ko je v zadnjih izdihljajih prvega polčasa prispeval gol za vodstvo z 1:0, bo moral na vsaj šesttedenski prisilni počitek.

V začetku drugega polčasa je namreč pri padcu utrpel hujšo poškodbo desne rame, zaradi česar so ga takoj prepeljali v bolnišnico v Baslu. Slikovna diagnostika je potrdila, da gre za izpah ključnice (akromioklavikularna sindezmoza), k sreči pa so druge strukture ostale nepoškodovane. Po posvetu z zdravniško službo je strokovni kader sprejel odločitev, da bo zdravljenje potekalo postopno, Novakovićevo vrnitev na igrišča pa je pričakovati v šestih do osmih tednih. Jasno je torej, da ga v torek v Ljudskem vrtu ob gostovanju Estonije ne bo.