Ob spodrsljaju Cityja so se najbolj muzali pri Chelseaju (VIDEO)

Angleški nogometni prvoligaš iz Manchestra se je v zadnjem dvoboju 28. kola brez zadetkov razšel s Stokom.

09. marec 2017 12.53
SOCCER-ENGLAND-MCI-STK/

Manchester - Ob razpletu sinočnjega zadnjega dvoboja 28. kola angleškega prvoligaškega nogometnega tekmovanja so se najbolj muzali pri vodilnem Chelseaju, saj si je prvi zasledovalec Manchester City privoščil spodrsljaj. Pred domačimi navijači na štadionu Etihad se je namreč razšel brez zmagovalca in brez zadetkov (0:0) z devetouvrščenim Stokom, s čimer razlika do vodilnih Londončanov zdaj znaša izdatnih deset točk. City ima na tretjem mestu razpredelnice enako število točk kot drugouvrščeni Tottenham.

Domači niso znali kronati popolne terenske premoči, ki jo odsevata predvsem 65-odstotna posest žoge in razmerje v kotih (8:1). Ustavilo se je pred tekmečevim kazenskim prostorom, City je namreč v okvir vrat v celotnem dvoboju sprožil en sam strel, Stokov čuvaj mreže Lee Grant je bil domala brez dela (posredoval je zgolj v 25. minuti po prostem strelu Aleksandra Kolarova z 22 metrov), enako kot na drugi strani Wilfredo Caballero. Gostitelji so tako prekinili niz štirih zaporednih zmag, nadaljujejo pa serijo neporaženosti na vseh frontah, na katerih tekmujejo. V vseh zadnjih desetih obračunih s osvojili vsaj po točko, nazadnje pa pokleknili 15. januarja v ligaškem dvoboju z Evertonom - a tedaj zelo boleče, s kar 0:4.