Oblak petič zapored zaklenil mrežo, Barcelona visoko premagala Rayo Vallecano

Nogometaši Atletica so v domačem prvenstvu s 3:0 odpravili Sociedad, vodilna Barcelona s 5:1 prek Raya.

02. marec 2016 08.51
SOCCER-SPAIN/
J. P., M. Ž.

Madrid - Nogometaši madridskega Atletica so sinoči še šestič zapovrstjo ostali neporaženi v španskem prvoligaškem tekmovanju, pred 35.621 navijači na štadionu Vicente Calderon so s 3:0 odpravili zasedbo Sociedada in se še utrdili na drugem mestu prvenstvene razpredelnice s petimi točkami zaostanka za vodilno Barcelono in sedmimi točkami naskoka pred mestnim tekmecem Realom, od katerega pa ima tekmo več.

Pomenljivo pa je, da je slovenski repezentančni vratar Jan Oblak že v petih obračunih zapovrstjo zaklenil mrežo (gledano vsa tekmovanja, v katerih nastopa Atletico), tekmeci ga niso ukanili že kar 514 minut, resda pa mu je bilo treba v tem času posredovati zgolj šestkrat. Zadnji ga je pred skoraj mesecem dni, 6. februarja, ukanil zvezni igralec Eibarja Keko, ki pa takrat ni mogel preprečiti poraza z 1:3.

Mreža gostov se je sinoči prvič zatresla že v osmi minuti, ko je po poskusu podaje Kokeja v kazenski prostor nespretno posredoval mehiški branilec Diego Reyes in nesrečno ukanil svojega vratarja, Argentinca Geronima Rullija. Komaj sta se moštvi vrnili z glavnega odmora, je razliko podvojil Saul Niguez po čudoviti podaji Luciana Vietta, četrt ure pozneje pa je končni izid z bele točke postavil francoski napadalec Antoine Griezmann, za katerega je bil to že 14. zadetek v sezoni.

Messijev hat-trick za zmago nad Rayem

Vodilna Barcelona je gostovala pri Rayu Vallecanu in zmagala z visokih 5:1.

Katalonci so v prvem polčasu dosegli dva gola, najprej je v 22. minuti zadel Ivan Rakitić, ki je izkoristil veliko napako vratarja Juana Carlosa, le minuto kasneje pa je bil po dvojni podaji z Neymarjem uspešen še Lionel Messi.

Gostitelji so se v 42. minuti znašli v še večjih težavah, saj je bil izključen Diego Llorente, tako da se v nadaljevanju niso mogli enakovredno boriti s Katalonci.

Gledalci so v drugem polčasu videli še štiri gole. V 53. minuti je še drugič zadel Messi in povišal na 3:0, le tri minute kasneje pa je za domače zadel Manucho.

Rayo je v 67. minuti ostal le z deveterico igralcev na zelenici, ko je Manuel Iturra v svojem kazenskem prostoru od zadaj podrl Sergia Busquetsa, Barcelona pa je imela na voljo še enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Luis Suarez, ki pa je meril po sredini vrat in čuvaj mreže Juan Carlos je njegov strel ubranil.

A to ni ustavilo gostov, ki so v 72. minuti zadeli četrtič, strelec je bil Messi, ki je tako zaokrožil »hat-trick«. Končni izid je v 86. minuti z glavo postavil rezervist Arda Turan, ki je na svoji deveti ligaški tekmi dosegel premierni gol za Barcelono.