Oblak znova zaklenil svoja vrata, Atletico ostaja na vrhu (VIDEO)

Madridski Atletico je tudi po zaslugi Jana Oblaka v gosteh premagal Las Palmas s 3:0. Real in Barcelona suverena.

17. januar 2016 22.26
G. L.
G. L.

Las Palmas - Slovenski vratar Jan Oblak s svojim Atleticom iz Madrida ne kaže nobenih znakov popuščanja. Škofjeločan je na Kanarskih otokih v Las Palmasu svojo mrežo še enkrat ohranil nedotaknjeno, Atletico pa je z zmago s 3:0 ostal na vrhu španskega prvenstva. Svojo nalogo sta z odliko opravila tudi madridski Real, ki je odpihnil Sporting s 5:1, in Barcelona, ki je na štadionu Camp Nou s 6:0 razbila Athletic Bilbao.

Atletico si je z zadetkom Filipeja Luisa v 17. minuti pot proti zmagi na široko odprl že v prvem polčasu, delo je v drugem delu z dvema zadetkoma zaključil francoski zvezdnik Antoine Griezmann. V golu je bil znova nadvse zanesljiv Oblak, ki je suvereno opravil s sicer redkimi poizkusi domačih.

Še precej lažje delo so imeli nogometaši Barcelone, glavni krivec za to pa je bil kar gostujoči vratar Gorka Iraizoz, ki si je po prekršku nad Luisom Suarezom že v 4. minuti tekme prislužil rdeči karton, za nameček pa so Katalonci dobili na razpolago tudi enajstmetrovko. Neusmiljeno jo je izkoristil Lionel Messi, ki je tokrat odigral le prvi polčas tekme.

Še pred Argentinčevim odhodom na klop se je med strelce vpisal še Neymar, v drugem delu pa je sledil šov Luisa Suareza, ki je s tremi zadetki skočil na vrh razpredelnice najboljših strelcev v la ligi, po novem ima na svojem računu 18 golov. Po izjemnem prodoru Neymarja je preostali zadetek blaugrane zabil v Švici vzgojeni Hrvat Ivan Rakitić.

Le za odtenek manj so svoje tekmece ponižali nogometaši madridskega Reala, ki so že v prvem polčasu tekme proti Sportingu zabili pet golov, v nadaljevanju pa tekmecem iz Gijona dopustili dosego častnega zadetka. Po dvakrat sta za Madridčane zadela Karim Benzema in Cristiano Ronaldo, mrežo gostov pa je načel tretji člen ubijalskega napada belega baleta Gareth Bale. Za goste je zadel Ismael Lopez.

Iličić nemočen na San Siru

Boleč udarec v boju za naslov državnega prvaka pa je doživel Josip Iličić, ki je s svojo Fiorentino z 0:2 klonil v Milanu. Slovenski reprezentant je igral do 83. minute, v tem času pa ni uspel resneje ogroziti domačega vratarja Gianluigija Donnarumme.

Po zmagah Napolija nad Sassuolom (3:1) ter Juventusa nad Udinesejem (4:0) so nogometaši iz Firenc od vrha, ki ga zasedajo Neapeljčani, oddaljeni že za šest točk, dve manj pa znaša prednost Juventusa na drugem mestu. Pred Iličićem in druščino je še Inter Samirja Handanovića, ki ima na tretjem mestu 40 točk oziroma dve več od vijoličnih.

Pred 28 tisoč gledalci na San Siru je Milančane v vodstvo popeljal Carlos Bacca že v 4. minuti tekme, končni izid pa je dve minuti pred iztekom rednega dela srečanja postavil Kevin Prince Boateng.

Špansko prvenstvo, 20. kolo:

včeraj

SEVILLA - MALAGA 2:1
Gameiro 40. in 42.; Charles 72.
Rdeča kartona: Iborra 83. (Sevilla); Boka 92. (Malaga)

CELTA VIGO - LEVANTE 4:3
Guidetti 35., 41., Aspas 57., Orellana 84.; Deyverson 63., Lopez 66., Morales 89.

VILLARREAL - BETIS 0:0

REAL SOCIEDAD - DEPORTIVO 1:1
Xabi Prieto 75. (11m); Luis Alberto 26.

danes

VALENCIA - RAYO VALLECANO 2:2
Negredo 55., Alcacer 88.; Jozabad 15., Llorente 69.

REAL MADRID - SPORTING GIJON 5:1
Bale 7., Ronaldo 9. in 18., Benzema 12. in 41.; Lopez 82.GETAFE - ESPANYOL 3:1
Leon 29., Sarabia 37., Gomez 90.

GETAFE - ESPANYOL 3:1
Leon 29., Sarabia 37., Gomez 90.; Perez 26.

LAS PALMAS - ATLETICO MADRID 0:3
Luis 17., Griezmann 68., 89.
Jan Oblak (Atletico) je branil vso tekmo.

BARCELONA - ATHLETIC CLUB
Messi 7. (11m), Neymar 31., Suarez 47., 69., 82., Rakitić 62.
Rdeči karton: Iraizoz 4. (Athletic).

Jutri

EIBAR - GRANADA (ob 20.30)

Italijansko prvenstvo, 20. kolo

ATALANTA - INTER 1:1
Murillo 17. (ag.); Toloi 25. (ag.)
Jasmin Kurtić (Atalanta) je igral do 83. minute, Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

TORINO - FROSINONE 4:2
Immobile 9. (11m), Belotti 37., 41., Benassi 82.; Sammarco 33., Avelar 74. (ag)

NAPOLI - SASSUOLO 3:1
Callejon 19., Higuain 42. in 93.; Falcinelli 3. (11m)

danes

GENOA - PALERMO 4:0
Suso 3., Pavoletti 71. in 88., Rincon 75.
Rdeči karton: Anđelković 65. (Palermo)
Siniša Anđelković je igral do izkljućitve, Aljaža Strune (oba Palermo) ni bilo v kadru za tekmo.

CHIEVO - EMPOLI 1:1
Paloschi 7.; Tonelli 47.
Boštjan Cesar je odigral vso tekmo, Valter Birsa (oba Chievo) je igral do 42. minute.

ROMA - HELLAS VERONA 1:1