Barcelona že 18 točk pred Realom

Nogometaši Barcelone so v 19. kolu državnega prvenstva s 3:1 premagali Malago.

12. januar 2013 20.51
FBL-ESP-LIGA-OSASUNA-REAL MADRID

Pamplona - Španski prvoligaš Barcelona je z današnjo zmago proti Malagi (3:1) izkoristila spodrsljal velikega rivala, madridskega Reala, pred katerim ima po devetnajstih kolih že 18 točk naskoka.

Katalonci so včeraj prejeli lepo darilo s strani zadnjeuvrščene Osasune, ki je proti Realu osvojila točko, danes pa so imeli priložnost, da prednost pred Madridčani še povišajo, kar jim je tudi uspelo.

Barcelona je na gostovanju pri Malagi povedla v 27. minuti prek argentinskega zvezdnika Lionela Messija, za katerega je bil to že 28. gol v državnem prvenstvu. Messi je bil vpleten tudi v akcijo za povišanje vodstva, saj je v 50. minuti podal Cescu Fabregasu, ki je zadel za 2:0. Španski nogometaš je svoje mesto v 73. minuti prepustil rezervistu Thiagu, ki je po le devetih minutah dosegel še tretji gol »Blaugrane«. Gostitelji so v zaključku tekme vendarle prišlo do častnega gola, potem ko je Buonanotte v 89. minuti natančno izvedel prosti strel in premagal nemočnega Victorja Valdesa. Varovanci Tita Vilanove so z današnjim uspehom naredili nov korak k osvojitvi španskega prvenstva, saj imajo pred drugouvrščenim Atleticom enajst točk prednosti, madridski Real pa zaostaja že za osemnajst točk.

Real proti Osasuni le do točke

Aktualni španski prvaki, nogometaši Reala, nadaljujejo s slabimi rezultati v domačem prvenstvu. Tokrat so gostovali pri zadnjeuvrščeni Osasuni in se razšli brez golov (0:0).

Madridčani so nastopili precej oslabljeni, saj sta manjkala kaznovana Cristiano Ronaldo in Sergio Ramos, zaradi poškodbe pa niso igrala tudi Marcelo in Pepe. Trener Reala Jose Mourinho je med vratnici postavil prvega vratarja Ikerja Casillasa, na sredini igrišča pa je prednost pred Nemcem Mesutom Özilom dobil Hrvat Luka Modrić.

V prvem polčasu so več pokazali gostje, ki so imeli največjo priložnost tik pred koncem, ko je domači vratar Andres Fernandez Moreno nespametno stekel proti Joseju Marii Callejonu, ta je nesebično podal Fabiu Coentrau, ki pa je z ugodnega položaja povsem zgrešil gol Osasune.

Mourinho se je v drugem polčasu odločil, da z menjavama poživi igro svojega moštva. Tako sta v 58. minuti vstopila Karim Benzema in Kaka, na klop pa sta odšla Gonzalo Higuain in Angel Di Maria. Brazilec Kaka ni upravičil trenerjevega zaupanja, saj je že v 75. minuti prejel drugi rumeni karton, tako da so Madridčani morali nadaljevati z deseterico. To jih ni ustavilo in so že tri minute kasneje dosegli gol prek Callejona, ki pa je zadel iz prepovedanega položaja, tako da je ostalo pri začetnem izidu. To je bilo tudi vse, kar so prikazali nogometaši Reala, ki za vodilno Barcelono zaostajajo že za 18 točk.