Osijek šokiral PSV, prenovljeni Milan uspešno začel evropsko pot

Evropska liga: Nogometaši Osijeka so v Eindhovnu slavili z 1:0. Peter Stojanović v Zagrebu vpisal asistenco.

28. julij 2017 00.54
Romania Soccer Europa League
L. Z.
L. Z.
Ljubljana - Za največje presenečenje prvih tekem tretjega predkroga evropske lige je poskrbel hrvaški Osijek, ki je v gosteh ugnal nizozemski PSV. Za edini gol na tekmi je v 57. minuti poskrbel Borna Barišić, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko.

Minimalno zmago v gosteh pri romunski Craiovi je dosegel tudi italijanski velikan Milan. V 44. minuti je s prostega strla natančno meril Švicar Ricardo Rodriguez, eden izmed številnih novincev rdeče-črnih, ki so v evropskih pokalih nastopili prvič po treh letih in pol.

Zagrebški Dinamo evropske poti že dolgo ni začel v evropski ligi. Po slabem začetku proti Oddu - Norvežani so povedli v 20. minuti - so Zagrebčani še do konca prvega polčasa stvari postavili na svoje mesto. Zmagali so z 2:1, za drugi gol je asistiral Slovenec Peter Stojanović, ki je kasneje prejel tudi rumeni karton.

Hajduk, tretji hrvaški predstavnik, se je na Danskem z Brondbyjem razšel brez zadetkov.

Zanimivo je bilo tudi v Liverpoolu, kjer je Wayne Rooney prvič po povratku v Everton zaigral na tekmovalni ravni. Proti slovaškemu Ružemberoku se ni vpisal med strelce, je pa to uspelo kapetanu karamel Leightonu Bainesu, ki je z dvajsetih metrov dosegel edini gol na srečanju.

Uspešna sta bila francoska kluba: Marseille je s 4:2 odpravil Oostende, Bordeaux pa z 2:1 Videoton. Crvena Zvezda si je v Beogradu priigrala lepo prednost (2:0) pred praško Šparto.* Izidi:

Izidi: Evropska liga, tretji prdkrog, prve tekme

Mlada Boleslav - Skenderbeu 2:1 (1:0)
Olimpik Donjeck - Paok 1:1 (0:0)
Trakai - Škendija 2:1 (1:1)
Maccabi Telv Aviv - Panionios 1:0 (0:0)
(Matic Kotnik je branil celo tekmo za Panionios)
Suduva - Sion 3:0 (2:0)
AIK - Braga 1:1 (1:1)
AEK Larnaca - Dinamo Minsk 2:0 (1:0)