Pique bo odsoten tri, Alba pa deset tednov

Barcelonina nogometna branilca sta morala sinoči v dvoboju lige prvakov poškodovana z igrišča že v prvem polčasu.

20. oktober 2016 16.10
SOCCER-CHAMPIONS-FCB-MCI/

Barcelona - Sinočnji derbi tretjega kola lige prvakov v skupini C z Manchester Cityjem se je za Barcelono odlično razpletel zgolj rezultatsko, saj so tako visoko zmago (4:0), in za nameček še ob zapravljeni Neymarjevi enajstmetrovki, resnično pričakovali le redki. Za trenerja Luisa Enriqueja so bile to sladke skrbi, povsem drugačne pa mu je navrgel že prvi polčas, ko sta morala zaradi poškodb igrišče predčasno zapustiti branilca Jordi Alba (že v 10. minuti) in Gerard Pique (v 39. minuti).

Komaj se je dvoboj dobro začel, že je katalonski velikan ostal brez pomoči Albe, ki bo moral zaradi težav s stegensko mišico počivati deset tednov. Nekoliko bolje jo je odnesel Pique, ki je že po pol ure prosil za zdravniško pomoč, deset minut pozneje pa odšepal z igrišča zaradi hujšega zvina gležnja, zaradi katerega bo predvidoma odsoten tri tedne, bo pa nared vsaj za prvi letošnji »clasico« z madridskim Realom, ki bo na sporedu 3. decembra na štadionu Camp Nou.