Pokal FA: Arsenal in Manchester City zlahka napredovala, rdeči vragi stežka prek Sheffield Utd.

Arsenal in Man. City sta v 3. krogu pokala FA vknjižila zmagi, Man. United se je rešil v sodniškem podaljšku.

09. januar 2016 22.48
FBL-ENG-FACUP-MAN UTD-SHEFFIELD UTD
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Na Otoku so bile danes na sporedu tekme tretjega kroga pokala FA. Svojo nalogo sta suvereno opravila Manchester City in Arsenal, medtem ko si je Manchester United napredovanje proti Sheffield Unitedu zagotovil šele v podaljšku. Slovenski reprezentant Bojan Jokić je debitiral za Nottingham Forest.

Manchester City je gostoval pri Norwichu in zmagal s 3:0. Sinjemodri so dvoboj odločili že v prvem polčasu, v katerem sta zadela Sergio Agüero (16. minuta) in Kelechi Iheanacho (31.), končni rezultat pa je v 78. minuti postavil rezervist Kevin de Bruyne.

Arsenal je na svojem Emiratesu s 3:1 premagal Sunderland. Gostje so v 17. minuti povedli z golom Jeremaina Lensa, vendar pa je bilo njihovo veselje kratko, saj je osem minut kasneje izenačil Joel Campbell. Arsenal je v drugem polčasu kronal svojo premoč z dvema goloma, strelca sta bila Aaron Ramsey (72.) in Olivier Giroud (75.).

Nogometaši Manchester Uniteda so imeli velike težave s tretjeligašem Sheffield Unitedom, čigar odpor so strli šele v 93. minuti tekme (1:0). Rdeče vrage, ki pod Louisom van Gaalom igrajo vse prej kot prepričljivo, sta pred ponovitvijo tekme rešila Memphis Depay in Wayne Rooney. Prvi je izsilil prekršek Deana Hammonda za najstrožjo kazen, drugi pa jo je uspešno pretvoril v zmagoviti gol.

Danes je bil aktiven tudi Nottingham Forest, ki je z 1:0 premagal Queens Park Rangers. Domačini so dvoboj odločili z golom Jamieja Warda v 24. minuti, pri zmagi pa je sodeloval tudi debitant Bojan Jokić, ki je v igro vstopil v 78. minuti.