Pokal konfederacij: Španija napolnila mrežo Tahitija, Urugvaj porazil Nigerijo

Reprezentanca Španije je v drugem kolu visoko odpravila Tahiti (10:0), Urugvaj pa je premagal Nigerijo (2:1).

21. junij 2013 11.16
SOCCER-CONFEDERATIONS/

Rio de Janeiro - Aktualni svetovni in evropski prvaki Španci so se v drugem kolu pokala konfederacij znesli nad Tahitijem, ki so ga premagali s kar 10:0. Varovanci Vicenteja del Bosqueja so s tem dosegli najvišjo zmago v zgodovini tega tekmovanja, s katero so se utrdili na vrhu lestvice B.

Razlika med reprezentancama Španije in Tahitija je bila prevelika, da bi se slednja lahko dostojno upirala favoriziranim Špancem, ki so že v prvem polčasu dosegli štiri gole, nato pa jih v drugem dodali še šest. Najboljši strelec tekme je bil Fernando Torres s štirimi goli, David Villa je dodal tri, David Silva dva, preostalega pa je dosegel Juan Mata.

V skupini B je nato v Salvadorju potekala še tekma med Nigerijo in Urugvajem, ki je zmagal z 2:1. Urugvaj je povedel z golom Diega Lugana v 19. minuti, Nigerija pa je izenačila v 37. minuti, ko je na svoji 50. reprezentančni tekmi zadel John Obi Mikel. Zmagovalca tekme je odločil Diego Forlan v 51. minuti tekme, ter si s tem polepšal jubilejno stoto tekmo v dresu urugvajske reprezentance.

Pred zadnjima tekmama skupine B vodi Španija (6 točk), sledita Nigerija in Urugvaj (oba po 3) in Tahiti, ki je brez točke. Para tretjega kola, ki bosta na sporedu 23. junija, sta Nigerija - Španija in Urugvaj - Tahiti.