Pokal libertadores: River Plate prvi finalist (VIDEO)

V povratni polfinalni tekmi se je z Guaranijem razšel z 1:1, napredoval pa na račun zmage s prvega dvoboja (2:0).

22. julij 2015 12.36
SOCCER-LIBERTADORES/
J. P., Delo.si

Asuncion - Argentinski nogometni gigant River Plate je storil še en korak k osvojitvi tretje zmagovalne lovorike v pokalu libertadores, južnoameriški različici lige prvakov, prve po skoraj dveh desetletjih suše. V povratnem polfinalnem obračunu se je namreč s paragvajskim Guaranijem razšel z remijem (1:1), v finale pa napredoval na račun zmage s prve tekme z 2:0. Zanimivo: River Plate se je v izločilne boje prebil z najslabšim izkupičkom po skupinskem delu tekmovanja (po ena zmaga in poraz, štirje remiji).

Gostitelji so imeli rahlo terensko premoč in so v 62. minuti prepolovili zaostanek s prvega dvoboja, ko je čuvaja mreže Marcela Alberta Barovera ukanil Fernando Fernandez. Njihov nalet je v 79. minuti zaustavil mladi novinec v majici River Plata Lucas Alario, dovčerajšnji napadalec Santa Feja, ki je z mojstrskim lobom postavil končni izid in argentinskega predstavnika popeljal v finale, kjer ga čaka zmagovalec obračuna med mehiškim Tigresom in brazilskim Internacionalom, ki je prvo tekmo dobil z 2:1. Jasno je že, da lanske lovorike ne bo ubranil argentinski San Lorenzo, ki je izpadel že po skupinskem delu.