Pokal Slovenije: Celje in Drava v četrtfinale

Celjski nogometaši so v 2. kolu pokala Slovenije premagali Muro (2:0), Drava pa po enajstmetrovkah Triglav (6:4).

09. september 2015 18.50
09. september 2015 19.16
tre-NOGOMET

Ljubljana - V slovenskem nogometnem pokalu sta danes potekali tekmi 2. kola, na katerih sta si preboj v četrtfinale priborila Celje in Drava.

Celjani so za napredovanje v Murski Soboti premagali tretjeligaša Muro s 3:0. Gostje so povedli v 35. minuti prek Jureta Travnerja, le pet minut kasneje je domačin Kevin Poredoš žogo poslal v lastno mrežo za vodstvo Celja z 2:0, končni izid pa je v 57. minuti postavil Ivan Firer.

Na preostali današnji tekmi sta se na Ptuju pomerila drugoligaša Drava in Triglav, po enajstmetrovkah so bili boljši gostitelji s 6:4. Ti so prvi dosegli gol, in sicer v 35. minuti, ko je Nastja Čeh zadel z bele točke. Gostje so izenačili v 60. minuti z golom Mateja Poplatnika, to pa je bil tudi končni izid rednega dela. O zmagovalcu so odločale enajstmetrovke, po katerih je napredovala Drava.

Preostale tekme bodo 15. in 16. septembra. Četrtfinale bodo igrali na dve tekmi, prve bodo 21. oktobra, povratne pa 28. oktobra. Finale bo 25. maja prihodnje leto.