Pokalni kolaps Chelseaja

Zadnjeuvrščeni angleški prvoligaš Sunderland v pokalnem četrtfinalu odpravil Chelsea, Manchester C. brez težav.

18. december 2013 12.04
Britain Soccer League Cup
J. P., Delo.si
London - Nogometaši Chelseaja so se morali od angleškega ligaškega pokala posloviti že v četrtfinalu. Premoč so namreč priznali z naskokom najslabšemu prvoligašu Sunderlandu, ki je po podaljških zmagal z 2:1, varovanci razvpitega Joseja Mourinha pa sami sploh niso zatresli tekmečeve mreže, z avtogolom že v uvodnih sekundah drugega polčasa jim je pomagal Lee Cattermole. Sunderland je imel dvakrat precej sreče: najprej je v zadnjih izdihljajih rednega dela, v 89. minuti, izenačil Fabio Borini, v golom v predzadnji minuti drugega podaljška pa je Sung-Yueng Ki preprečil loterijo enajstmetrovk. Zanimivo: oba strelca zmagovalne ekipe sta sicer začela na klopi in na igrišče vskočila šele v drugem polčasu.

Si pa spodrsljaja ni privoščil Manchester City, ki je s 3:1 odpravil drugoligaša Leicestra. Junak dvoboja je bil Edin Džeko z dvema goloma (v 41. in 53. minuti), domačo mreže je že pred njim načel Aleksandar Kolarov v osmi minuti, častni gol za Leicester je v 77. minuti prispeval Lloyd Dyer. Nocoj (20.45) bosta na sporedu še preostala četrtfinalna para: Stoke - Manchester United in Tottenham - West Ham.