Prva liga: Celjani in Domžalčani brez zadetkov

Nogometaši Celja in Domžal so se v 19. kolu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

03. december 2013 19.51
Domzale 24.7.2011, Domzale-Celje foto: Tomi Lombar
Š. Ro., Delo.si, STA
Celje - V zaostali tekmi 19. kola sta se pomerili ekipi, ki sta bili točkovno izenačeni na sedmem in osmem mestu. Dvoboj v Celju ni spremenil razmerij na lestvici, saj so se Celjani in Domžalčani razšli brez zmagovalca in brez golov.

Ekipi si v prvem polčasu nista priigrali prav veliko zrelih priložnosti. V osmi minuti so prvi poskusili domači, ko je Benjamin Verbič streljal z 20 metrov. V 23. minuti so Domžalčani izvedli prvi kot na tekmi, do strela je prišel Joshua Parker, toda meril mimo leve vratnice. Minuto pozneje je na drugi strani poskusil Miha Korošec, Vidmar pa je žogo s konicami prstov odbil čez prečko.

V 42. minuti so imeli gosti najlepšo priložnost dotlej. Do strela z 20 metrov je prišel Rudi Požeg-Vancaš, ki je meril pod prečko. Domači vratar Matic Kotnik je žogo odbil čez vrata.

V uvodu drugega polčasa sta ekipi praktično prav tako ostali brez pravih priložnosti za zadetek, zaključni streli, do katerih sta prišli, pa so bili premalo odločni ali natančni. Šele v 65. minuti so resno zagrozili domači, potem ko je do strela z bližine prišel Dragan Čadikovski, Vidmar pa je z nogo odlično posredoval.

Šest minut pozneje je proti vratom sprožil Sebastjan Gobec, Vidmar pa je znova odlično posredoval. V 89. minuti so Celjani, ki so bili v teh trenutkih nekoliko bolj odločni, poskusili znova prek Verbiča, ki pa je z levico meril za las mimo desne vratnice.

Prva liga Telekom Slovenije, 19. kolo:

Celje - Domžale 0:0

* Stadion Arena Petrol, gledalcev 300, sodniki: Glažar (Hajdina), Bezjak (Gorišnica) in Skok (Kidričevo).
* Strelci: /.
* Celje: Kotnik, Vrhovec, Centrih, Verbič, Jugović, Vicente (od 79. Žurej), Korošec, Gobec, Vidmajer, Zajc, Čadikovski.
* Domžale: Vidmar, Skubic, Požeg-Vancaš, S. Vuk (od 74. Aneff), Maksimović, Parker, Dobrovoljc, Majer (od 78. Gorenc Stanković), Janža, Korun, Husmani,
* Rumeni kartoni: Korošec, Vrhovec, Čadikovski, Dobrovoljc, Gobec; Maksimović.
* Rdeč karton: /.* Izidi: