PSG do trojčka brez Ibrahimovića

V predzadnjem kolu so Parižani naslov francoskega nogometnega prvaka potrdili z zmago nad Montpellierjem (2:1).

17. maj 2015 13.26
FBL-FRA-LIGUE1-MONTPELLIER-PSG
J. P., Delo.si

Pariz - Nogometaši PSG so pričakovano še tretjič zapovrstjo in petič doslej postali francoski prvaki, potem ko so v predzadnjem kolu domačega prvoligaškega tekmovanja na gostovanju z 2:1 odpravili Montpellier. Ker je drugouvrščeni Lyon v domačem obračunu z Bordeauxom iztržil zgolj točko (1:1), je razlika med vodilnima kluboma poskočila na neulovljivih osem točk. Vseeno si je tudi Lyon že zagotovil neposredno vozovnico za ligo prvakov, medtem ko Monaco, Marseille in St. Etienne nadaljujejo troboj za njene kvalifikacije.

Sinočnji dvoboj so Parižani, ki so nastopili brez poškodovanega prvega zvezdnika Zlatana Ibrahimovića (bolečine v mečih), domala odločili že po 26 minutah, ko sta v razmaku devetih minut tekmečevega čuvaja mreže Jonathana Ligalija matirala Blaise Matuidi in Ezequiel Lavezzi. Poraz je v 40. minuti ublažil Anthony Mounier. »Na ta naslov smo morali čakati domala do zadnje tekme, a je zato užitek toliko večji. Zahvalo sem dolžan ekipi, brez nje nisem trener. To je tretji zaporedni naslov, do katerega pa smo se dokopali najtežje. Večino sezone smo lovili tekmece pri vrhu, a smo si naposled to lovoriko zaslužili,« je poudaril trener Laurent Blanc.