PSG na krilih Ibrahimovića do nove lovorike (VIDEO)

V francoskem superpokalu je bil favorizirani PSG z 2:0 boljši od Guingampa, Zlatan Ibrahimović dvakrat v polno.

02. avgust 2014 19.39
FBL-FRA-CHN-CHAMPIONSTROPHY-PSG-GUINGAMP
J. P., Delo.si

Peking - Državni prvaki, nogometaši bogatega Paris St. Germaina, so četrtič v klubski zgodovini zmagovalci francoskega pokala. Čeprav so igrali brez nekaterih zvezdnikov in udeležencev minulega svetovnega prvenstva v Braziliji - denimo Thiaga Silve, Davida Luiza, Ezequiela Lavezzija, Blaisa Matuidija in Yohana Cabayeja -, so v Pekingu z 2:0 odpravili zmagovala francoskega pokala, moštvo Guingampa. Glavni »krivec« za nov uspeh PSG je bil kajpak švedski superzvezdnik Zlatan Ibrahimović, ki je že do 20. minute dvakrat zatresel tekmečevo mrežo. Najprej z izjemno mojstrovino z razdalje že v deveti minuti, nato pa je bil uspešen še z bele točke.

Guingamp je imel lepo priložnost za znižanje izida v 32. minuti, a je Mustapha Yatabare zapravil enajstmetrovko, saj je sprožil ravno v naročje italijanskega čuvaja mreže Salvatoreja Siriguja. Poraženci so v celi tekmi le enkrat sprožili v okvir tekmečevih vrat, varovanci trenerja Laurenta Blanca pa so ubranili lansko lovoriko, ko so v Gabonu na kolena spravili moštvo Bordeauxa.