PSG s prvo trofejo v sezoni (VIDEO)

Parižani v finalu francoskega ligaškega pokala s 4:0 odpihnili Bastio, po dvakrat uspešna Ibrahimović in Cavani.

12. april 2015 13.31
SOCCER-FRANCE/CUP
J. P., Delo.si

Pariz - Nogometaši PSG lahko v tej sezoni osvojijo štiri lovorike, tri na domačih zelenicah in eno v Evropi, kjer jih v četrtfinalu lige prvakov čaka Barcelona. No, prvo trofejo so že postavili v svojo vitrino, s suvereno finalno zmago s 4:0 (2:0) nad Bastio so namreč osvojili francoski ligaški pokal in v njem ubranili lansko lovoriko, delo pa so jim pošteno olajšali tekmeci, ki so že po 20 minutah ostali z zgolj desetimi možmi na igrišču. Zaradi prekrška nad Ezequielom Lavezzijem v kazenskem prostoru si je namreč predčasno pot pod prho prislužil Sebastian Squilacci, obenem so imeli Parižani na voljo še enajstmetrovko, ki jo je izkoristil superzvezdnik Zlatan Ibrahimović.

Švedski reprezentant je še pred odhodom na odmor podvojil vodstvo, v končnici pa je zmago pred 71.000 gledalci na Stade de France z dvema zadetkoma potrdil še Edinson Cavani, pri drugem v prvi minuti sodnikovega dodatka se je »Ibrakadabra« izkazal še v vlogi asistenta. Razplet tekme domala niti ne bi mogel biti drugačen, saj je bilo razmerje strelov v okvir vrat kar 8:1 v korist PSG, ki je imel tudi žogo precej več v svoji posesti (69 %).