Pušnik: Niti dečkom z ulice jih ne zabiješ toliko!

Nogometaši splitskega Hajduka so v zadnjih treh tekmah, dveh ligaških in eni pokalni, zabili kar 16 zadetkov.

25. september 2016 15.46
cropix Hajduk- Rijeka 210816 Split, 21.08.2016 - Nogomet: HNK Hajduk - NK Rijeka, utakmica 6. kola MAXtv Prve lige

Split - »V zadnjih dveh tednih smo v treh dvobojih dosegli 16 golov. Toliko jih težko zabiješ celo dečkom na ulici, vendar pa vseeno ni čas za evforijo,« je trener hrvaškega nogometnega prvoligaša Hajduka Marijan Pušnik slikovito ocenil sanjski razplet zadnjih treh dvobojev, v katerih je splitsko moštvo vpisalo dve zelo udobni ligaški zmagi (s 4:0 nad Slavenom Belupom in včeraj s 6:1 nad Cibalio) in eno pokalno (s 6:0 nad Jalžabetom).

Včeraj je moral Korošec, nekdanji trener slovenskega prvaka Olimpije, ob polčasu v garderobi nekoliko zaostriti retoriko, da so se njegovi varovanci po bledem prvem delu (1:1) vendarle prebudili in zgolj med 84. in 88. minuto trikrat zatresli mrežo zadnjeuvrščene Cibalie. Kljub temu Hajduk pe desetih kolih še vedno zaseda »zgolj« četrto mesto na prvenstveni razpredelnici s tremi točkami manj od vodilne Rijeke, ki pa ima za nameček tudi tekmo manj (danes ob 19. uri proti Splitu). »Zadovoljen sem z učinkovitostjo in večjo resnostjo igralcev,« je še pristavil Pušnik, ki ga čez tedni dni v Zagrebu čaka večni derbi z Dinamom. Tedaj bo šele treba biti učinkovit ...