Ramos prinesel Realu točko na El Clasicu

Derbi 14. kola španskega prvenstva med Barcelono in Realom se je končal z delitvijo točk (1:1).

03. december 2016 19.11
SOCCER-SPAIN-FCB-REA/
M. Ž.
M. Ž.

Barcelona - V 14. kolu španskega prvenstva sta se na Camp Nouu pomerila večna tekmeca Barcelona in Real, končni rezultat je bil 1:1.

Prvouvrščeni Madridčani so s tem ohranili šest točk prednosti pred katalonskim velikanom, še točko manj ima Sevilla.

Ekipi v prvem polčasu nista zadeli. Domači so imeli žogo več v svojih nogah (55%), v strelih pa so prednjačili gostje s 7:4.

V 53. minuti pa je Barcelona povedla z 1:0. Gostitelji so imeli na voljo prosti strel, ki ga je izvedel Neymar in podal v kazenski prostor, tam pa se je najbolje znašel Luis Suarez in zadel z glavo.

Domači nogometaši so prevzeli pobudo in si v 67. minuti priigrali lepo akcijo za povišanje vodstva, ko se je Neymar prebil skozi obrambo Reala, vendar pa žogo poslal čez vrata. Brazilec je imel tri minute kasneje še eno priložnost za gol, a je po predložku zgrešil z glavo.

V zaključku je sledil pritisk Reala. V 87. minuti je Marc-Andre Ter Stegen ustavil strel Sergia Ramosa, po dveh minutah nadaljevanja pa je po predložku na desno vratnico sprožil že Cristiano Ronaldo, a je bila domača obramba na pravem mestu.

V 90. minuti pa šok za domače. Luka Modrić je izvedel prosti strel z leve strani in v kazenski prostor poslal uporaben predložek, Barcelonini igralci so pozabili na Sergia Ramosa, ki je z glavo izenačil na 1:1.

Zadnjo priložnost na tekmi so imeli Katalonci v 93. minuti. Sergi Roberto je poskušal izkoristiti slabo izbijanje Keylorja Navasa in je žogo v visokem loku poslal proti vratom, na golovi črti pa je dobro posredoval Casemiro in ostalo je pri izidu 1:1.