Rashford mož odločitve na Etihadu, Leicester slavil v Londonu

V 31. kolu angleškega prvenstva je vodilni Leicester z golom Riyada Mahreza dpravil Crystal Palace (1:0) in se utrdil na vrhu.

19. marec 2016 16.09
19. marec 2016 16.56
SOCCER-ENGLAND-CHE-WHU/
M. Ž.
M. Ž.

Manchester - Manchester United je na derbiju 31. kola angleškega prvenstva na Etihadu premagal mestnega tekmeca Manchester City z 1:0.

Tekmo je v prid rdečim vragom v 16. minuti odločil 18-letni napadalec Marcus Rashford, ki je na svoji četrti prvenstveni tekmi dosegel tretji gol.

Z zmago Uniteda se je dodatno zaostril boj za četrto mesto, ki prinaša nastop v kvalifikacijah lige prvakov. Na tem položaju je trenutno City (51 točk), tesno za njim pa sta West Ham (50) in United (50).

V uvodnih minutah tekme na Etihadu so imeli pobudo gostje, pri katerih pa je Jesus Navas do štirinajste minute zapravil dve priložnosti.

Gostje so nato šokirali domače gledalce v 16. minuti, ko je Rashford sprejel globinsko podajo, se zlahka otresel veterana Martina Demichelisa in hladnokrvno premagal Joea Harta. Domačini so bili le devet minut kasneje prisiljeni menjati, saj se je poškodoval Raheem Sterling, zamenjal ga je Fernando.

Sinjemodri so ob polčasu zaostajali z 0:1, nato pa že v tretji minuti nadaljevanja ostali tudi brez poškodovanega Harta, ki se je poškodoval ob izbijanju žoge. Med vratnici je stopil Willy Cabalero.

Domači nogometaši so v nadaljevanju prikazali napadalnejšo igro, ki pa ni obrodila sadov. Še najbližje izenačenju so bili v 66. minuti, ko je po predložku Yaye Toureja vratnico zadel Sergio Agüero.

Rdeči vragi so tako dobili mestni derbi in dosegli pomembno zmago v boju za ligo prvakov.

Mahrez poskrbel za zmago Leicestra v Londonu

Vodilno moštvo angleškega prvenstva je zmagalo na gostovanju pri Crystal Palaceu z 1:0 in se vztrajno približuje presenetljivemu naslovu.

Lisice so dvoboj na Selhurst Parku odločile v 34. minuti, zmagoviti gol pa je zrežiral udarni dvojec Jamie Vardy-Riyad Mahrez. Tokrat je Vardy z leve strani podal pred gol, kjer je Mahrez prehitel vse domače nogometaše in brez težav dosegel svoj šestnajsti gol v sezoni.

Gostje so imeli v sodniškem podaljšku veliko sreče, saj je Damien Delaney s približno enajstih metrov stresel prečko, tako da je ostalo pri izidu 1:0.

West Ham s Stamford Bridgea odnesel točko

Angleški prvak Chelsea je na domačem Stamford Bridgeu igral neodločeno proti West Hamu (2:2). Goste je v vodstvo popeljal Manuel Lanzini, ki je v 17. minuti lepo zadel z razdalje, Chelsea pa je izenačil v tretji minuti sodniškega podaljška, ko je Cesc Fabregas mojstrsko zadel s prostega strela.

Hrvaški strokovnjak na klopi West Hama Slaven Bilić je v 60. minuti v igro poslal napadalca Andyja Carrolla, kar je bil zadetek v polno. Anglež je namreč po le dveh minutah nadaljevanja sprejel podajo Dimitrija Payeta in z leve strani premagal Thibauta Courtoisa.

Chelsea si je točko priboril v 88. minuti z enajstmetrovke. Michail Antonio je na robu kazenskega prostora podrl Rubena Loftusa Cheeka, glavni sodnik Robert Medley pa je storil napako in pokazal na belo točko. Zanesljivi izvajalec je bil Cesc Fabregas.

V nedeljo bodo na sporedu še preostale štiri tekme, vrhunec pa bo mestni derbi med Manchester Cityjem in Manchester Unitedom.