Rashford zrežiral zmago rdečih vragov proti Arsenalu

Manchester United je v 27. kolu angleškega prvenstva s 3:2 premagal Arsenal, junak je bil mladi napadalec Marcus Rashford.

28. februar 2016 15.20
28. februar 2016 15.57
SOCCER-ENGLAND-MUN-ARS/
M. Ž.
M. Ž.

Manchester - Nogometaši Manchester Uniteda so v 27. kolu angleškega prvenstva dosegli pomembno zmago v borbi za uvrstitev v ligo prvakov in na Old Traffordu s 3:2 premagali Arsenal.

Tekmo je zaznamoval domači 18-letni napadalec Marcus Rashford. Mladinec, ki je med tednom zablestel na tekmi evropske lige z Midtjyllandom, je danes dobil priložnost zaradi poškodb Wayna Rooneyja in Anthonyja Martiala, kar je odlično izkoristil in na svojem prvenstvenem debiju dosegel dva gola in podajo.

Na Old Traffordu so prvi zapretili gostje, ki so bili v sedmi minuti blizu vodilnemu golu. Nacho Monreal je v kazenskem prostoru sprejel globinsko podajo in se sam znašel pred Davidom De Geo, ki pa je se je izkazal z obrambo.

V drugi polovici prvega polčasa je v ospredje stopil mladi Marcus Rashford in med 29. ter 32. minuto dosegel dva gola. Rdeči vragi so akcijo za prvi gol izvedli po desni strani, sledila je podaja v kazenski prostor, ki je gostom ni uspelo izbiti, to pa je izkoristil Rashford in žogo pospravil v mrežo. Isti igralec je le tri minute kasneje pričakal podajo Jesseja Lingarda z desne strani in z glavo premagal Petra Čecha.

Arsenal je odgovoril v 40. minuti, ko je Mesut Özil izvedel prosti strel in podal v kazenski prostor, tam pa se je najbolje znašel nekdanji član rdečih vragov Danny Welbeck in zadel z glavo. Prvi polčas se je končal z vodstvom domačih z 2:1.

Gostitelji so v 65. minuti dosegli tretji gol. Tudi tokrat je bil v akcijo vpleten Rashford, ki je z desne strani podal Anderju Herreri, čigar strel je zadel Laurenta Koscielnyja, spremenil smer in premagal nemočnega Čecha.

Topničarjev to ni ustavilo in so se le štiri minute kasneje znova približali na gol. Domača obramba je nespretno posredovala ob podaji z desne strani, v nadaljevanju se je žoga odbila do Özila, ki jo je poslal pod prečko. Tekma se je končala z zmago Uniteda s 3:2.

Po 27 kolih je na vrhu Leicester s 56 točkami, drugi je Tottenham s 54 točkami in tretji Arsenal z 51 točkami, Manchester United je peti (44).