Rdeči vragi dobili derbi z Liverpoolom

Nogometaši Manchester Uniteda so v 22. kolu angleškega prvenstva z 2:1 premagali Liverpool.

13. januar 2013 17.54
FBL-ENG-PR-MAN UTD-LIVERPOOL

Manchester - V angleškem nogometnem prvestvu je danes potekala tekma med vodilnim Manchester Unitedom in Liverpoolom, ki so ga s tesnim izidom 2:1 dobili domači.

Dvoboj ekip, ki imata skupaj kar 37 naslovov državnega prvaka (United 19 in Liverpool 18, op. p.), so bolje začeli nogometaši Uniteda, ki so povedli v 19. minuti po 17. prvenstvenem golu naujčinkovitejšega strelca na Otoku Robina van Persieja. Nizozemec bi sedem minut kasneje lahko podvojil vodstvo »rdečih vragov«, a je po podaji Younga meril previsoko.

Domači so imeli tudi v nadaljevanju prvega polčasa več od igre in so si pripravili številne priložnosti za drugi gol, a so bili Welbeck, Cleverley in van Persie premalo natančno, tako da je ob polčasu ostalo pri rezultatu 1:0. Drugi polčas se je začel po željah navijačev Manchester Uniteda, ki je vodstvo podvojil po spletu srečnih okoliščin. Robin van Persie je v 54. minuti izvedel proti strel in podal v kazenski prostor, tam je z glavo posredoval Patrice Evra, žoga pa je nato zadela Nemanjo Vidića in končala za hrbtom vratarja Pepeja Reino.

Liverpoolčani se po prejetem golu niso predali in so se tri minute kasneje znova približali tekmecem, potem ko je domači vratar David de Gea močan udarec Stevena Gerrarda odbil na nogo napadalcu Danielu Sturridgeu, ki mu ni bilo težko znižati na 1:2. Gostje so nato v zaključnih minutah pritisnili na vrata Uniteda, a razpoložena napadalca Sturridge in Luis Suarez nista več našla poti mimo de Gee.

Rdeči vragi so s to zmago zadržali prednost sedmih točk pred mestnimi tekmeci, nogometaši Manchester Cityja, ki so z 2:0 premagali Arsenal. Na tretjem mestu je londonski Chelsea, ki je s prepričljivih 4:0 slavil na gostovanju pri Stoke Cityju.