Real Madrid izključen iz kraljevega pokala

Drastična kazen je španskega nogometnega velikana doletela, ker je v ogenj poslal igralca, ki ne bi smel nastopiti.

04. december 2015 19.20
FBL-ESP-CUP-CADIZ-REALMADRID

Madrid - Neverjeten spodrsljaj, ki si ga je v prvi tekmi šestnajstine finala španskega kraljevega pokala privoščil madridski velikan Real, bodo morali v klubu drago plačati. Ker je v dvoboju s tretjeligašem Cadizom, ki so ga »galaktiki« sicer dobili s 3:1, igral (in dosegel prvi gol že v tretji minuti) tudi ruski napadalec Denis Čerišev, čeravno za to ni imel pravice, je tekmovalno razsodišče 19-kratnemu zmagovalcu kraljevega pokala pokazalo rdeč karton in ga izključilo iz nadaljnjih bojev.

Čerišev bi moral na tej tekmi kazensko počivati zaradi rumenih kartonov, ki si jih je prislužil še v minuli sezoni kot soigralec Bojana Jokića pri Villarrealu, vendar pa ga je trener Rafael Benitez vseeno uvrstil v začetno postavo in na klop potegnil šele ob polčasu, ko je bilo seveda že prepozno. Kraljevski klub se je izgovarjal, da o igralčevem suspenzu ene tekme ni bil obveščen, zdaj pa bo - kot je že napovedal predsednik kluba Florentino Perez - izkoristil vsa razpoložljiva pravna sredstva, da bi izničil odločitev tekmovalne komisije, ki se je pričakovano odzvala na Cadizovo pritožbo.