Real se je znesel nad Deportivom (VIDEO)

Po ponesrečenem začetku domače prvoligaške sezone je nogometni evropski prvak osemkrat zatresel mrežo Deportiva.

21. september 2014 12.13
FBL-ESP-LIGA-DEPORTIVO-REALMADRID
J. P., Delo.si

Ljubljana - Po poraznem začetku domače prvoligaške sezone, ko je v treh dvobojih vpisal pičle tri točke, se je klubski evropski prvak, madridski Real, razjezil in se znesel nad Deportivom, ki ga je na gostovanju odpravil z velikih 8:2. Obe zasedbi sta bili sicer izjemno učinkoviti, zmagovalci so namreč sprožili 13 strelov v tekmečev okvir vrat in zadeli osemkrat, poraženci so bili iz petih poskusov uspešni dvakrat. Prvo ime dvoboja je bil kajpak portugalski superzvezdnik Cristiano Ronaldo s tremi goli, Gareth Bale je v drugem polčasu zadel dvakrat, preden ga je v 77. minuti zamenjal Javier Hernandez, ki je v zadnjih izdihljajih tekme v razmaku štirih minut prav tako prispeval dva zadetka. Enkrat se je med strelce vpisal tudi zvezdnik letošnjega brazilskega mundiala James Rodriguez, ki je prispeval še eno podajo.

Po štirih kolih ostaja še neporažen tudi branilec naslova španskega prvaka, madridski Atletico, ki pa je vknjižil zgolj točko v domačem obračunu s Celto. Trener German Bustos, ki je na klopi finalista lige prvakov iz minule sezone zamenjal suspendiranega Diega Simeoneja, tokrat med vratnice ni poslal Jana Oblaka, ki se ni proslavil ob debiju med evropsko elito, temveč je spet zaupal izkušenejšemu Miguelu Angelu Moyi, ki je zmogel le tri uspešne obrambe.

V Angliji, kjer bo nesporni derbi kola danes med državnim prvakom Manchester Cityjem in mariborskim tekmecem v ligi prvakov Chelseajem, je moral razglašeni Liverpool že tretjič na kolena, tokrat pred razigranim West Hamom, ki je že v sedmi minuti vodil z velikih 2:0. V italijanskem derbiju je šampion Juventus strl odpor domačega Milana z golom Carlosa Teveza v 71. minuti, o premoči zmagovalcev pa zgovorno priča podatek o posesti žoge (59 %).

V Nemčiji sta si spodrsljaja privoščila tako Borussia kot Bayern. Moštvo iz Dortmunda je ostalo praznih rok na gostovanju pri Mainzu, čeprav bi lahko iztržilo vsaj točko. Le štiri minute po vodilnem golu domačih, za katerega je poskrbel Šindži Okazaki, namreč Ciro Immobile ni izkoristil strela z bele točke, zgolj štiri minute pozneje pa je Matthias Ginter z avtogolom potrdil zmago Mainza. Bavarski velikan pa se je z gostovanja v Hamburgu vrnil z remijem brez golov, pa čeravno je bila vsa statistika na njegovi strani: streli v okvir vrat 11:2, koti 9:3, prosti streli 24:14 in kar 68-odstotna posest žoge. Nasprotnik »vijoličastih« med evropsko elito Schalke se je razšel brez zmagovalca (2:2) z Eintrachtom, vendar pa dvoboj končal z zgolj devetimi igralci na terenu. Se je pa ob zmagi Augsburga nad Werderjem izkazal tudi Tim Matavž, ki je na igrišče s klopi pritekel v 63. minuti, pol ure pozneje - v tretji minuti sodnikovega dodatka - pa z golom v prazno mrežo potrdil druge tri točke svoje ekipe v sezoni, v kateri se je tako drugič vpisal med strelce.

ANGLIJA, 5. KOLO

QPR : Stoke 2:2 (Caulker, Kranjčar; Biram Diouf, Crouch)
Aston Villa : Arsenal 0:3 (Özil, Welbeck, Cissokho avt.)
Burnley : Sunderland 0:0
Newcastle : Hull 2:2 (Cisse 2; Jelavić, Diame)
Swansea : Southampton 0:1 (Wanyama)
West Ham : Liverpool 3:1 (Reid, Sakho, Amalfitano; Sterling)
Leicester - Manchester U. danes (14.30)
Tottenham - West Bromwich danes (14.30)
Everton - Crystal Palace danes (17)
Manchester City - Chelsea danes (17)

VRSTNI RED: Chelsea 12, Southampton in Aston Villa po 10, Arsenal in Swansea po 9 ...

FRANCIJA, 6. KOLO

Bordeaux : Evian 2:1 (Rolan, Khazri; Tejeda)
Marseille : Rennes 3:0 (Gignac 2, Alessandrini)
Lorient : Reims 0:1 (Moukandjo)
Metz : Bastia 3:1 (Krivec, Milan, Falcon; Ayite)
Nantes : Nice 2:1 (Amavi avt., Shechter; Amavi)
Toulouse : Caen 3:3 (Ben Yedder 11-m, Regattin 11-m, Ninkov; Raspentino, Nangis, Calve)
Lille - Montpellier danes (14)
Lens - St. Etienne danes (17)
Monaco - Guingamp danes (17)
PSG - Lyon danes (21)

VRSTNI RED: Marseille in Bordeaux po 13, Lille 11, St. Etienne in Nantes po 10.

ITALIJA, 3. KOLO

Cesena : Empoli 2:2 (Marilungo, Defrel; Tavano 11-m, Rugani)
Torino - Verona danes (20.45)

VRSTNI RED: Juventus 9, Roma in Milan po 6, Inter, Sampdoria, Atalanta, Verona in Cesena po 4 ...

NEMČIJA, 4. KOLO

Freiburg : Hertha 2:2 (Kempf, Klaus; Ronny 2)
Augsburg : Werder 4:2 (Baier, Verhaegh 11-m, Werner, Matavž; Selke, Di Santo 11-m)
Hamburg : Bayern 0:0
Paderborn : Hannover 2:0 (Kachunga, Stoppelkamp)
Schalke : Eintracht 2:2 (Choupo-Moting 11-m, Draxler; Meier, Russ)
Stuttgart : Hoffenheim 0:2 (Modeste, Elyounoussi)
Mainz : Borussia D. 2:0 (Okazaki, Ginter avt.)
Wolfsburg - Bayer danes (15.30)
Köln - Borussia M. danes (17.30)

VRSTNI RED: Paderborn, Mainz, Hoffenheim in Bayern po 8, Bayer in Hannover po 7.

ŠPANIJA, 4. KOLO

Elche : Eibar 0:2 (Garcia, Albentosa)
Deportivo : Real M. 2:8 (Medunjanin 11-m, Toche; Ronaldo 3, Bale in Hernandez po 2, Rodriguez)
Athletic B. : Granada 0:1 (Cordoba)
Atletico M. : Celta Vigo 2:2 (Miranda, Godin; Hernandez, Nolito 11-m)
Espanyol : Malaga 2:2 (Caicedo, Stuani; Camacho, Duda)