Roma z zmago v mestnem derbiju do vozovnice za ligo prvakov (VIDEO)

Nogometaši Rome so z 2:1 odpravili mestnega tekmeca Lazio, senco na derbi so vrgli navijaški izgredi pred tekmo.

26. maj 2015 00.37
FBL-ITA-SERIEA-LAZIO-ROMA
J. P., Delo.si

Rim - V rimskem derbiju predzadnjega kola italijanskega prvoligaškega nogometnega tekmovanja, ki je odločal o mestu v ligi prvakov v prihodnji sezoni, je Roma z 2:1 odpravila Lazio in potrdila drugo mesto v serie A, s tem pa si zagotovila tudi neposredno vozovnico med klubsko elito stare celine. Lazio bo moral poskusiti pri stranskih vratih in iti skozi kvalifikacije, če bo seveda zadržal tretje mesto na lestvici. V nedeljo ga namreč čaka še en derbi, vnovič z neposrednim tekmecem Napolijem, ki na četrtem mestu zaostaja še ulovljive tri točke.

Do 72. minute se mreži nista zatresli, obe ekipi sta bili tudi sicer mlahavi v napadu, terenska premoč pa je bila na strani Lazia, čemur pritrjuje 62-odstotna posest žoge. A prva je zadela Roma prek Juana Manuela Iturbeja v 73. minuti. Gostitelji so potrebovali osem minut za izenačenje, za katerega je z glavo poskrbel rezervist Filip Đorđević, zmagovalca pa je v 85. minuti po podaji s prostega strela prav tako z glavo odločil branilec Mapou Yanga-Mbiwa. Na obračun so senco vrgli tudi neredi pred tekmo, v katerih so zabodli dva Romina privrženca.