Romi italijanski derbi z Napolijem

Nogometaši Rome so na derbiju vrha italijanskega prvenstva z 2:0 premagali Napoli in vknjižili osmo zaporedno zmago.

19. oktober 2013 03.47
FBL-ITA-SERIEA-AS ROMA-NAPOLI

Rim - Olimpijski štadion v Rimu je v petek gostil dvoboj prvo- in drugouvrščenega moštva italijanskega prvenstva, Rome in Napolija. Derbi vrha lestvice so dobili domačini, ki so zmagali z 2:0 in s tem ohranili stoodstotni izkupiček v tej sezoni.

Tekma se za Romo ni začela najbolje, saj se je v 33. minuti poškodoval njen kapetan Franscesco Totti, namesto katerega je v igro vstopil Marco Borriello. Le minuto kasneje je imel Napoli odlično priložnost za vodstvo, ko je Goran Pandev sam stekel proti domačemu golu, vendar se je najprej izkazal vratar Morgan de Sanctis, nato pa je Daniele de Rossi razčistil nevarno situacijo in odbito žogo poslal iz svojega kazenskega prostora.

Ko je že kazalo na to, da bosta moštvi na odmor odšli z začetnim izidom, je branilec Napolija Paolo Cannavaro nepravilno ustavil Gervinha in si prislužil rumeni karton. Prosti strel je izvedel Miralem Pjanić in z mojstrskim strelom žogo poslal v desni kot gostujočega gola (v spodnjem videu).

Roma je dvoboj odločila v 70. minuti, ko je Cannavaro storil nov prekršek, tokrat v kazenskem prostoru nad Borriellom, si za to prislužil drugi rumeni karton, domači pa so imeli za nameček še najstrožjo kazen. Odgovornost je prevzel Pjanić in dosegel še svoj drugi gol na tekmi.

Domačini so s tem dobili še osmo prvenstveno tekmo zapored in imajo pet točk prednosti pred Napolijem in Juventusom, ki bo v nedeljo igral proti Fiorentini.