Ronaldo zadel in zapravil enajstmetrovko

Nogometni vratar Atletica Madrida Jan Oblak šestnajstič v sezoni nepremagan, v dvoboju z Villarrealom tudi brez dela.

22. februar 2016 00.52

Ljubljana - Nogometaši Barcelone kopičijo prednost pred najresnejšima zasledovalcema v španskem prvoligaškem tekmovanju. Včeraj so namreč svoj del naloge v 25. kolu opravili brez praske, čeravno so se morali za zmago z 2:1 na gostovanju pri Las Palmasu, ki mu grozi slovo od elitne druščine, krepko potruditi. Vseeno pa so vpisali nove tri točke v nasprotju z obema glavnima madridskima tekmecema, ki sta danes vpisala zgolj neodločena izida.

Atletico se je v derbiju s četrtouvrščenim Villarrealom razšel tudi brez zadetkov, slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak pa je še šestnajstič v sezoni zaklenil mrežo, toda ob dejstvu, da mu ni bilo treba že drugič zapovrstjo niti enkrat posredovati. To pa madridskemu kolektivu ni pomagalo, 60-odstotna posest žoge in razmerje v kotih kar 10:2 ravno tako ne, gostje so s štadiona Vicente Calderon odnesli zlata vredno točko.

Tega pa ni znal izkoristiti mestni tekmec Real, ki si je privoščil spodrsljaj na gostovanju pri dvanajstouvrščeni Malagi. »Galaktiki« so imeli v prvem polčasu vse v svojih rokah, premoč pa je v 33. minuti kronal Cristiano Ronaldo, ki je imel zgolj tri minute pozneje čudovito priložnost, da bi prednost podvojil, a je njegov lahkoten strel z bele točke tekmečev čuvaj mreže Carlos Kameni ubranil. Gostitelji so vrnili sredi drugega polčasa, zadetek za izenačenje in dragoceno točko je prispeval Raul Albentosa.

IZIDI

Anglija, pokal FA, 5. krog

Chelsea : Manchester C. 5:1 (Diego Costa, Willian, Gary Cahill, Eden Hazard, Bertrand Traore; David Faupala)
Tottenham : Crystal Palace 0:1 (Martin Kelly)
Blackburn : West Ham 1:5 (Ben Marshall; Victor Moses, Dimitri Payet 2, Emmanuel Emenike 2)

Italija, 26. kolo

Atalanta : Fiorentina 2:3 (Andrea Conti, Mauricio Pinilla; Matias Fernandez, Cristian Tello Herrera, Nikola Kalinić)
Genoa : Udinese 2:1 (Alessio Cerci 11-m, Diego Laxalt; Ali Adnan)
Sassuolo : Empoli 3:2 (Domenico Berardi, Gregoire Defrel 2; Piotr Zielinski, Massimo Maccarone 11-m)
Torino : Carpi 0:0
Frosinone : Lazio 0:0
Roma : Palermo 5:0 (Edin Džeko 2, Seydou Keita, Mohamed Salah 2)

VRSTNI RED: Juventus 58, Napoli (-1) 56, Fiorentina 52, Roma 50, Inter 48.