Ronaldov trojček za visoko zmago Reala

Nogometaši Real Madrida so v 6. kolu španskega prvenstva s 5:1 premagali Deportivo. Tri gole je prispeval Ronaldo.

01. oktober 2012 00.36
FBL-ESP-LIGA-REALMADRID-DEPORTIVO
Š. Ro., Delo.si

Madrid - Nogometaši Real Madrida v španskem nogometnem prvenstvu še osem točk zaostajajo za vodilno Barcelono, vseeno pa jih pred medsebojnim obračun, el clasicom, ki bo na sporedu naslednjo nedeljo, opogumlja prepričljiva zmaga proti Deportivu v 6. kolu. Varovanci Joseja Mourinha so zmagali s 5:1, ob tem pa je tri gole prispeval Cristiano Ronaldo.

Začetek tekme sicer ni kazal na visoko zmago gostiteljev, saj so gostje z Rokom Rikija presenetljivo povedli v 15. minuti. A je bil izid hitro poravnan, ko je Ronaldo zanesljivo izvajal 11-metrovko po podacu Angela di Marie v kazenskem prostoru. Di Maria je nato v 38. minuti poskrbel za vodstvo Madridčanov, pred koncem prvega polčasa pa se je še drugič med strelce vpisal portugalski zvezdnik, ki je zadel za 3:1.

Tudi drugi polčas je »beli balet« zanesljivo nadzoroval potek igre. Priložnost sta dobila tudi »pozabljeni« Kaka in Xabi Alonso, ki je v 66. minuti tudi podal Pepeju za povišanje vodstva. Po igranju Evalda z roko je Ronaldo še drugič streljal z bele točke in tudi postavil končni izid 5:1.

Madridčani  so po šestih kolih v španskem prvenstvu šele na šestem mestu, za Barcelono, ki še ni doživela poraza pa zaostajo za osem točk. »Zavedamo se, da bo dvoboj z Barcelono zelo težak. Igrali bomo v gosteh, zato bomo morali biti še toliko bolj osredotočeni in trdno prepričani, da jih lahko premagamo. Gremo po zmago,« je pred nedeljskim el clasicom zatrdil Ronaldo. »Proti Deportivu res nismo najbolje začeli, toda po zaostanku z 1:0 smo se uspeli vrniti. Dobro nam gre, a se zavedamo, da ne smemo več izgubljati točk,« je še dejal.