Rudarji nad Maribor v vse boljši formi

Schalke je pred gostovanjem v Mariboru s tremi goli Jean-Erica Choupo-Motinga premagal Stuttugart s 4:0.

08. december 2014 10.33
Germany Soccer Bundesliga
Gorazd Nejedly, šport

Ljubljana – Schalke bo prišel v Maribor v vrhunski formi, v sredo pa bo v Ljudskem vrtu v zadnjem dejanju skupine G reševal svojo evropsko sezono.

Po zaušnici s Chelseajem (0:5) v 5. kolu lige prvakov pred dvema tednoma se je moštvo švicarskega Italijana Roberta Di Mattea zneslo nad tekmeci v bundesligi: Mainzu je v AufSchalke Areni gol napolnil s štirimi zadetki (4:1), v soboto je bil še prepričljivejši v Stuttgartu in zmagal s 4:0.

Tri gole je zabil 25-letni Kamerunec Jean-Eric Choupo-Moting, enega je dodal 19-letni Max Mayer. Schalke je že v 21. minuti vodil s 3:0 in je tekmo izpeljal v svojem značilnem slogu ter po načelu manj je več. Za štiri gole je potreboval samo pet strelov. Tabloid Bild se je poigral in zapisal, da je bil to Schalkejev najhitrejši »golorgazem« (torgasmus) v tridesetih letih. Prvi gol je 190 cm visoki Choupo-Moting zabil že v 59. sekundi, zadnjega v 61. minuti. Rudarji iz Gelsenkrichna so na lestvici napredovali na 5. mesto z enakim številom točk (23) kot Borussia Mönchengladbach.

Schalke je igral v naslednji postavi (3-5-2): Fährmann (2, ocena igre po Bildu; najvišja ocena je 1); Höwedes (2), Kirchhoff (2), Neustädter (3); Fuchs (2), Meyer (2), Aogo (3), Barnetta (1), Uchida (3); Huntelaar (3) Choupo-Moting (1). Drugi statistični kazalci – posest žoge v odstotkih: 55:45; streli: 9:5; koti: 4:6.