Sanchez rešil Topničarje pred porazom na White Hart Laneu, Leicester pobegnil na pet točk

Tottenham in Arsenal sta se v 29. kolu angleškega prvenstva razšla z izidom 2:2. Topničarji od 55. minute z deseterico.

05. marec 2016 14.25
05. marec 2016 14.48
SOCCER-ENGLAND-TOT-ARS/
M. Ž.
M. Ž.

London - Nogometaši Tottenhama in Arsenala so se v 29. kolu angleškega prvenstva na štadionu White Hart Lane razšli z neodločenim izidom 2:2.

Z rezultatom so lahko bolj zadovoljni Topničarji, ki so od 55. minute igrali brez izključenega Francisa Coquelina. Tottenham je po njegovi izključitvi poskrbel za preobrat in v 62. minuti povedel z 2:1, končni izid pa je v 76. minuti postavil Alexis Sanchez. Tottenham tako ostaja na drugem, Arsenal pa na tretjem mestu.

Tekmo so bolje otvorili gostitelji in v prvih tridesetih minutah prevladovali na igrišču, vendar pa jim ni uspelo izkoristiti svojih priložnosti.

Gostitelji so bili za to kaznovani v 39. minuti, ko je Danny Welbeck z leve strani podal nepokritemu Hectorju Bellerinu, ta je sprožil proti golu, pred katerim se je odlično znašel Aaron Ramsey in mojstrsko zadel s peto.

Arsenal je prvi polčas dobil z 1:0, nato pa v 55. minuti ostal z deseterico mož na igrišču, saj je Francis Coquelin prejel drugi rumeni karton.

Tottenham je močno pritisnil proti vratom Arsenala in med 60. in 62. minuto zrežiral preobrat. Strelec izenačujočega gola je bil Toby Alderweireld, le dve minuti kasneje pa je izjemno zadel Harry Kane, ki je sprejel žogo na levi strani kazenskega prostora in natančno meril v daljši kot (v spodnjem videu).

Topničarji so se kljub igralcu manj dokopal do točke. Junak je bil Alexis Sanchez, ki je v 76. minuti sprejel podajo Bellerina in udaril z desne strani, vratar Hugo Lloris pa je bil prekratek in ni mogel ustaviti njegovega strela. Tekma se je končala z delitvijo točk.

Leicester po zaslugi Mahreza pobegnil na +5

Vodilni Leicester je gostoval pri Watfordu in iztržil minimalno zmago. Ključni dogodek se je zgodil v 56. minuti, ko je Riyiad Mahrez na levi strani kazenskega prostora z levico natančno sprožil v levi zgornji kot in svojemu moštvu izboril pomembne tri točke v boju za naslov.

Leicester ima po 29 kolih 5 točk prednosti pred Tottenhamom in 8 pred Arsenalom.

Liverpool z deseterico premagal Crystal Palace

Liverpoolčani so v nedeljo gostovali pri Crystal Palaceu in kljub igralcu manj zmagali z 2:1.

Domači so povedli v 48. minuti prek Joea Ledleyja. Gostje so štirinajst minut kasneje doživeli nov udarec, saj je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen James Milner.

A varovancev Jürgena Kloppa to ni ustavilo in so v 72. minuti poravnali izid. Domačemu čuvaju mreže
Alexu McCarthyju je spodrsnilo pri izbijanju žoge in je le-to poslal naravnost na nogo Robertu Firminu, ki je naredil nekaj korakov in žogo poslal v mrežo.

Gostje so tekmo odločili v 96. minuti, ko je Damien Delaney v svojem kazenskem prostoru ustavljal Christiana Bentekeja, ta pa je hitro izgubil tla pod nogami. Glavni sodnik Andre Marriner sprva ni dosodil ničesar, nato pa po posvetovanju s stranskim sodnikom pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Benteke in svoji ekipi priboril zmago.

Rdeči vragi praznih rok proti West Bromwichu

Na zadnji tekmi je Manchester United moral priznati premoč West Bromwich Albionu (0:1). Rdeči vragi so se hitro znašli v težavah, saj je Juan Mata med 23. in 26. minuto prejel dva rumena kartona in hitro končal tekmo. Gostitelji so to unovčili v 66. minuti z golom Joseja Rondona.

Manchester United tako čaka izjemno težka naloga v bitki za ligo prvakov. Za četrtouvrščenim Manchester Cityjem zaostajajo za tri točke, pri čemer imajo sinjemodri še tekmo manj.