Serie A: Roma ostaja v vodstvu, nov spodrsljaj Juventusa (VIDEO)

V prvi tekmi 1/16 finala španskega kraljevega pokala rezervisti Barcelone niso znali streti odpora tretjeligaša.

29. oktober 2015 10.55
FBL-ITA-SERIEA-NAPOLI-PALERMO
J. P., Delo.si

Ljubljana - Vodilna nogometna četverica si v desetem kolu italijanskega prvoligaškega tekmovanja ni privoščila spodrsljajev, tako da Roma še naprej drži dve točki naskoka pred Napolijem, Fiorentino in Interjem. Rimljani so brez pretiranih preglavic na olimpijskem štadionu odpravili Udinese (3:1), zmago pa so si tlakovali že v prvih desetih minutah, ko je moral izkušeni grški čuvaj mreže gostov Orestis Karnezis že dvakrat po žogo v mrežo. Najprej ga je ukanil Miralem Pjanić, nato pa še 34-letni Brazilec Maicon, ki je pri prvem zadetku sodeloval kot asistent. Da je bila mera polna, je v 63. minuti poskrbel Gervinho, poraz je nato zgolj ublažil francoski napadalec Cyril Thereau.

Roma v serie A že pet tekem niza zmage, podobno kot tudi prvi zasledovalec Napoli. Si je pa nov spodrsljaj, že četrtega v sezoni, privoščil branilec naslova Juventus, ki ga je pred domačimi navijači odpravila zasedba Sassuola (1:0). Edini gol je že v 20. minuti prispeval Nicola Sansone, »stara dama« pa je od 39. minute igrala z zgolj desetimi možmi na igrišču, z drugim rumenim kartonom je moral namreč predčasno pod prho robustni branilec Giorgio Chiellini.

V prvi tekmi šestnajstine finala španskega kraljevega pokala pa se je zalomilo Barceloni, pri kateri je trener Luis Enrique na klopi pustil vse ključne igralce, na teren pa poslal rezerviste in mladince. Ti niso znali streti odpora tretjeligaša Villanovenseja, dvoboj se je končal brez zadetkov. Enrique si ne beli las, bo pa moral v povratnem obračunu v ogenj poslati najboljšo enajsterico.

ITALIJA, 10. kolo DP

Milan : Chievo 1:0 (Antonelli)
Atalanta : Lazio 2:1 (Basta avt., Gomez; Biglia)
Frosinone : Carpi 2:1 (Ciofani, Sammaco; Marrone)
Verona : Fiorentina 0:2 (Marquez avt., Kalinić)
Roma : Udinese 3:1 (Pjanić, Maicon, Gervinho; Thereau)
Napoli : Palermo 2:0 (Higuain, Mertens)
Sassuolo : Juventus 1:0 (Sansone)
Torino : Genoa 3:3 (Lopez, Zappacosta, Tachtsidis avt.; Laxalt 2, Pavoletti)
Bologna : Inter 0:1 (Icardi)
Sampdoria - Empoli (danes, 20.45)

VRSTNI RED: Roma 23, Napoli, Fiorentina in Inter po 21, Sassuolo in Lazio po 18, Atalanta 17, Milan 16, Torino 15, Sampdoria 14, Chievo in Juventus po 12, Palermo, Genoa in Udinese po 11, Empoli in Frosinone po 10, Bologna 6, Verona in Carpi po 5.

ŠPANIJA, prva tekma 1/16 finala kraljevega pokala

Villanovense : Barcelona 0:0

ANGLIJA, 1/8 finala ligaškega pokala

Liverpool : Bournemouth 1:0 (Clyne)
Manchester C. : Crystal Palace 5:1 (Bony, De Bruyne, Iheanacho, Toure, Garcia; Delaney)
Southampton : Aston Villa 2:1 (Jošida, Pelle; Sinclair)
Manchester U. : Middlesbrough 0:0 - naprej Middlesbrough

NEMČIJA, 2. kolo pokala

Borussia D. : Paderborn 7:1 (Castro 2, Ramos, Kagava, Gündogan, Piszczek, Mhitarjan; Lakić)
Freiburg : Augsburg 0:3 (Ji, Esswein, Caiuby)
Sandhausen : Heidenheim 0:0 - naprej Heidenheim
Viktoria Köln : Bayer 0:6 (Hernandez 2, Brandt, Bellarabi, Kiessling, Jurčenko)
Carl Zeiss Jena : Stuttgart 0:2 (Harnik, Maxim)
Reutlingen : Braunschweig 0:4 (Holtmann 2, Berggreen, Ademi)
Schalke : Borussia M. 0:2 (Stindl, T. Hazard)
Werder : Köln 1:0 (Ujah)