Slovenci neodločeno s Francozi

Slovenska reprezentanca v dvoranskem nogometu je na prvi tekmi drugega dela kvalifikacij za SP igrala nedoločeno s Francijo (2:2).

10. december 2015 21.44
M. Ž.
M. Ž.

Chomutov - Slovenska reprezentanca v dvoranskem nogometu je v prvem kolu drugega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2016 v Chomutovu igrala neodločeno proti Franciji (2:2).

To je bila osma medsebojna tekma Slovenije in Francije. Slovenski nogometaši so imeli pred današnjim dvobojem popolno statistiko, tokrat pa niso izkoristili svoje premoči.

Slovenci so povedli v šesti minuti prek Gašperja Vrhovca, Francozi pa izenačili minuto kasneje z golom Kamela Hamdouda. Galski petelini so v 16. minuti poskrbeli za preobrat, ko je za 2:1 zadel Samir Alla, Slovenija pa je izid izenačila v 20. minuti prek Igorja Osredkarja.

Obe reprezentanci sta imeli na voljo tudi najstrožjo kazen, a sta bila tako Gašper Vrhovec (17. minuta) kot Abdessamad Mohammed (19.) neuspešna. Slovenci so na tekmi sprožili več strelov (38:26) in izvedli več kotov (12:1), a se rezultat ni spremenil.

»Igra nam ni stekla, prave agresivnosti ni bilo. Končni rezultat 2:2 ni uspeh. Pred nami je nova tekma, manj kot 20 ur je do nje. Verjamem, da lahko strnemo vrste in da bomo pravi, ko bo to treba,« je tekmo ocenil slovenski selektor Andrej Dobovičnik.

Slovenski nogometaši bodo jutri ob 16.30 igrali proti Kazahstanu, ki je bil danes s 3:1 boljši od Češke.

V odločilni del kvalifikacij bodo iz sedmih skupin napredovale prvo- in drugouvrščene ekipe.