Za slovensko zmago ob slovesu zadel tudi Novaković

V kvalifikacijah za svetovno prvenstvo je Slovenija ugnala Malto z 2:0. Milivoje Novaković se poslavlja z zadetkom.

10. junij 2017 17.34
Nogomet, trening
A. V.
A. V.

Ljubljana - V slovenskem nogometnem taboru že lep čas ni bilo prisotne negotovosti, kakršna vlada v zadnjih tednih. V takšnih pogojih je težko igrati proti vsem nasprotnikom, tudi takšnim, kot je Malta.

Slovenci so si v prvem polčasu priigrali številne priložnosti, toda dolgo niso bili uspešni. Najlepšo je zapravil Benjamin Verbič. Težave je Sloveniji povzročil tudi glavni sodnik Simon Lee Evans, potem ko ni dosodil najstrožje kazni. Gostujoči nogometaš Alfred Effiong je namreč v kazenskem prostoru nepravilno vlekel Antonia Delameo Mlinarja.

Ko je že kazalo, da v prvem polčasu ne bo golov, je zadel Josip Iličić. Tudi pred tem je bil najboljši na igrišču, potem pa je mojstrsko zatresel mrežo v sodniškem dodatku prvega dela.

Igra se v drugem polčasu ni bistveno spremenila. Slovenci so spet imeli več žogo v nogah, ponovno pa je zatajil sodnik Evans, saj tudi v drugem polčasu ni dosodil enajstmetrovke za Slovenijo.

V 64. minuti je v igro vstopil Milivoje Novaković, ki danes končuje kariero. Hitro je pokazal, da je dobro razpoložen, v polno pa je zadel dvajset minut kasneje. Podal mu je Iličić, najboljši igralec tekme. Novaković je dosegel svoj 32. gol za izbrano vrsto, od njega je v tem pogledu boljši le Zlatko Zahović (35).

"Težko je, saj ne najdem besed, da bi opisal, kako lepo slovo so mi pripravili soigralci," je rekel Novaković. "Lepo je, da sem zadel. Vedel sem, da mi hočejo soigralci omogočiti gol. Toda odločil sem se, da se bom zdaj posvetil družini."

"Vedno je super, če zadeneš ob koncu prvega polčasa. Čestitke fantom, bila je težka tekma. Dokler ne daš dveh golov, nisi miren do zadnjega trenutka. Resnično je dobro odigral Iličić, zasluži si vse čestitke," je po tekmi spregovoril še selektor Srečko Katanec.

Slovenijo naslednji preizkušnji v teh kvalifikacijah čakata v začetku septembra, 1. septembra bo gostovala na Slovaškem, tri dni pozneje pa gostila Litvo.