Slovenke izgubile proti Irski

Slovenska ženska reprezentanca je na tretji tekmi kvalifikacij za SP izgubila proti Irski (0:3).

30. oktober 2013 20.01

Velenje - Slovenske nogometašice so na tretji tekmi kvalifikacij za uvrstitev na svetovno prvenstvo 2015 v Kanadi izgubile proti vrstnicam z Irske (0:3).

Otočanke so prvi gol dosegle v 12. minuti prek Fione O'Sullivan, izid polčasa pa je v 42. minuti postavila Aine O'Gorman. Irska je tekmo dokončno odločila v prvi minuti drugega polčasa, ko je zadela še Denise O'Sullivan in postavila končni izid 3:0.

V kvalifikacijski skupini 1 je v najboljšem položaju Nemčija z 9 točkami, sledijo ji Irska (7), Slovaška in Slovenija (obe po 3), Hrvaška (1) in Rusija (0).

Na svetovno prvenstvo se bodo uvrstile zmagovalke sedmih skupin, štiri najboljše drugouvrščene reprezentance pa bodo igrale v dodatnih kvalifikacijah za preostalo mesto na zaključnem turnirju v Kanadi.

Naslednjo tekmo kvalifikacij bodo Slovenke igrale 5. aprila 2014, ko bodo gostovale v Rusiji.