Slovenke visoko izgubile proti Islandiji

Slovenska ženska reprezentanca je v kvalifikacijah za EP 2017 izgubila proti Islandiji (0:6).

26. oktober 2015 22.07

Lendava - Slovenska ženska reprezentanca je na tretji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2017 v Lendavi izgubila proti Islandiji z 0:6.

Varovanke Damirja Roba so v prvem polčasu še držale stik z nasprotnicami in na odmor odšle z zaostankom 0:2. Za Islandijo sta v tem delu zadeli Dagny Brynjarsdottir v 15. in Harpa Thorsteinsdottir v 20. minuti.

Islandija je nato v drugem delu zaigrala še bolj odločno in dosegla še štiri gole. Brynjarsdottirjeva (86.) in
Thorsteinsdottirjeva (65.) sta zadeli še enkrat, poleg njiju pa sta bili uspešni še Margret Lara Vidarsdottir (70.) in Sandra Jessen (80.). Gostujoče nogometašice so imele v 88. minuti priložnost, da z bele točke še povišajo prednost, a je Sonja Čevnik ustavila strel Thorsteinsdottirjevi.

Slovenke bodo naslednjo tekmo igrale 8. aprila na Škotskem.

Na evropsko prvenstvo, ki ga bo med julijem in avgustom 2017 gostila Nizozemska, se bodo uvrstile zmagovalke osmih kvalifikacijskih skupin ter šest najboljših drugouvrščenih reprezentanc. Preostali dve drugouvrščeni ekipi bosta igrali v dodatnih kvalifikacijah.