Slovenski dvoranski nogometaši so se znesli nad Američani

Izbranci selektorja Andreja Dobovičnika so v prvi pripravljalni tekmi pred februarskim EP v Srbiji zmagali s kar 8:1.

25. januar 2016 23.37

Novigrad - Slovenska reprezentanca v dvoranskem nogometu je z odliko začela cikel pripravljalnih dvobojev pred februarskim evropskim prvenstvom v Srbiji. V Novigradu se je namreč v svojem 222. uradnem obračunu z 8:1 (6:1) znesla nad Američani, s katerimi se bo še enkrat pomerila v sredo v Kopru. Izbranci selektorja Andreja Dobovičnika so imeli škarje in platno v rokah celo tekmo, sploh pa v prvem polčasu.

»Predvsem me veseli, da ni poškodb. Opazna je velika želja, pozna pa se, da fantje v nogah še nimajo veliko dvobojev. A se bomo potrudili, dvignili bomo raven in kljub minimalnim pripravam skušali napraviti vtis borbenega moštva. Verjamem, da se bodo fantje na prvenstvu borili po najboljših močeh,« je videno ocenil selektor Andrej Dobovičnik.

Slovenci so že v drugi minuti vodili z 2:0, v osmi pa s 4:0. Predzadnji zadetek je prispeval tudi Kristjan Čujec, ki je v Novigradu odigral svojo 90. uradno tekmo v majici z državnim grbom in prispeval 46. gol. Med strelce se je kar trikrat vpisal Gašper Vrhovec, po enkrat pa Rok Mordej, Uroš Kroflič, Jaka Sovdat in Alen Fetić.

Slovenija : ZDA 8:1 (6:1)

Strelci - 1:0 Mordej R. (1.), 2:0 Vrhovec (2.), 3:0 Kroflič (6.), 4:0 Vrhovec (8.), 5:0 Sovdat (12.), 6:0 Vrhovec (17.), 6:1 Stauffer (19.), 7:1 Čujec (22.), 8:1 Fetić (29.).