SNL: Gorica vsaj za 24 ur na vrh

Severnoprimorski nogometni prvoligaš je v 7. kolu s 3:1 odpravil Domžale in začasno prevzel vodstvo na lestvici.

27. avgust 2016 01.01
mpi/nogomet

Nova Gorica - Vsaj za en dan je prišlo do spremembe na vrhu slovenske prvoligaške nogometne lestvice, saj se je do vodstva z današnjo zmago v sedmem kolu s 3:1 nad Domžalami dokopala Gorica. Severnoprimorski kolektiv ima ob petih uspehih in dveh porazih 15 točk oziroma dve več od branilke naslova Olimpije, ki pa ima tekmo manj, prihodnjič pa bo šla v ogenj jutri v domačem obračunu s četrtouvrščeno Luko Koper. Domžalčani, ki jih zapušča še drugi reprezentant Matic Črnic, ostajajo tretji.

Goste je hitro pričakala hladna prha, njihova mreža se je namreč zatresla že v šesti minuti. Tedaj je Benjamin Morel izgubil žogo, Rifet Kapić pa je z globinsko podajo našel Sandija Arčona, ki je bil prehiter za tekmece in s 14 metrov zabil v spodnji kot za 1:0. Rezultat se do odhoda v slačilnico ni spremenil, drugi del pa so vendarle bolje začeli Domžalčani, ki so se znašli v nekaj lepih priložnostih, izenačili pa v 61. minuti. Marko Alvirju se preigravanje sicer ni najbolje posrečilo, a je žoga le našla Elvisa Bratanovića, ki si je pripravil prostor za strel in spravil Grego Sorčana na hrbet.

Varovanci Luke Elsnerja so napadali še naprej, gostitelji so prežali na protinapade, v 74. minuti pa izkoristili napako nasprotnikov, potem ko je skušal Jure Balkovec podati nazaj do branilcev, a mu je namero preprečil Arčon, stekel proti Adnanu Goluboviću in zadel še drugič. Dokončno pa je še zadnje domžalske upe pokopal Kapić, ki mu je po strelu s kota Miha Blažič z glavo podal žogo, 21-letnik iz BiH pa je z vrha kazenskega prostora z natančnim udarcem še v tretje zatresel mrežo gostov, uspešen je bil že v drugem dvoboju zapored.

Gorica : Domžale 3:1 (1:0)

Športni park Nova Gorica, sodnik Goričan (Loče pri Poljčanah).

Strelci: 1:0 - Arčon (6.), 1:1 - Bratanović (61.), 2:1 - Arčon (74.), 3:1 - Kapić (82.)

Gorica: Sorčan, Celcer, Gregorič, Kapić, Burgič (od 66. Kolenc), Arčon, Kolenc, Žigon (od 77. Škarabot), Kavčič, Jogan, Nagode (od 59. Grudina).

Domžale: Golubović, Brachi (od 81. Vetrih), Volarič (od 46. Juninho), Horvat, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Majer, Alvir, Morel, Bratanović (od 76. Vuk).

Kalcer Radomlje : Krško 2:2 (1:1)

Športni park Domžale, sodnik Skomina (Koper).

Strelci: 1:0 - Stoiljković (23.), 1:1 - Kramarič (26./11-m), 1:2 - Baskera (71.), 2:2 - Barukčić (88./11-m).

Kalcer Radomlje: Ivačič, Kumer, Jakovljević (od 69. Jugovar), Karamatić, Anđelković, Barukčić, Gajić (od 60. Šipek), Cerar (od 76. Vidmar), Nunić, Balić, Stoiljković.

Krško: Zalokar, Drnovšek, Vuklišević, Šturm, Pavić, Kramarič (od 87. Haljeta), Dangubić, Urbanč (od 32. Sadiković), Jurečič, Pušaver, Čeh (od 66. Baskera).