SNL: Kirm odločil izenačen derbi v Stožicah

Olimpija je v derbiju 15. kola državnega prvenstva z golom Andraža Kirma premagala Domžale (1:0).

29. oktober 2016 16.01
29. oktober 2016 20.10
nogomet
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Nogometaši Olimpije so v derbiju 15. kola državnega prvenstva v Stožicah premagali Domžale z 1:0.

Izenačeno tekmo je v 58. minuti odločil Andraž Kirm, ki je po podaji Kenana Bajrića uspešno preigraval po levi strani domžalskega kazenskega prostora in iz drugega poskusa premagal Adnana Golubovića.

Domžalčani so se v Stožicah dobro zoperstavili Olimpiji in imeli kar nekaj priložnosti, vendar pa so bili v zaključkih premalo zbrani, tako da so svoj prvi in edini strel v okvir nasprotnikovih vrat sprožili šele v 93. minuti (na koncu 4:1). To je bilo premalo za uspeh in domači trener Luka Elsner je dobil bitko z nekdanjim klubom.

Olimpija je z deseto zmago sezone začasno zavzela vrh prvenstvene lestvice, ima dve točki več od Maribora, ki bo jutri gostoval pri Aluminiju.

POTEK TEKME OLIMPIJA : DOMŽALE

Prvi polčas

Domžalski nogometaši so imeli v prvi polovici prvega polčasa več od igre. Že v drugi minuti je po podaji iz kota z glavo poskusil Slobodan Vuk, a se je žoga odbila od enega izmed domačih branilcev in zletela mimo oddaljene vratnice.

V petnajsti minuti je imel priložnost tudi Gaber Dobrovoljc, ki je bil v skoku višji od vratarja Roka Vodiška, vendar pa je žoga zletela prek vrat.

Olimpija se je kasneje le otresla pritiska gostujočih nogometašev. V 23. minuti je Miha Zajc sprožil mimo gola, osem minut kasneje pa je Leon Benko nastreljal vratarja Adnana Golubovića.

V zaključku polčasa je bil pri Domžalah v središču pozornosti Vuk, ki je bil v 37. minuti za las prekratek po podaji Jana Repasa, v 40. pa je z desne strani udaril mimo vrat.

Domačini niso imeli konkretne priložnosti. Šele v 42. minuti so dočakali prvi udarec iz kota, po katerem pa niso ogrozili gostujočih vrat.

Prvi polčas se je končal brez golov. Razmerje strelov je bilo 5:4 za domače (v okvir 1:0).

Drugi polčas

Nogometaši Olimpije so v drugem polčasu narekovali tempo. Po dveh minutah igre je Miha Zajc na levi strani sprejel podajo Roka Kronavetra, se nato zaletel v slabo postavljenega soigralca Benka, v nadaljevanju pa žogo poslal v stransko mrežo.

Gledalci so v 58. minuti le dočakali prvi gol, dosegla pa ga je Olimpija. Za vodstvo z 1:0 je poskrbel Andraž Kirm, ki je na levi strani kazenskega prostora sprejel podajo Kenana Bajrića, preigral Gabra Dobrovoljca in z desnico udaril proti vratom, Golubović je njegov prvi poskus še odbil, Kirm pa je iz drugega poskusa žogo poslal v mrežo.

Domači so bili nevarni tudi v 66. minuti, ko je Etien Velikonja preigraval na desni strani in poskusil z diagonalnim strelom, žoga pa je zletela mimo desne vratnice gostujočega gola.

Domžalčani so v zadnjih tridesetih minutah zaigrali bolj napadalno, v upanju, da izničijo gol zaostanka. V 80. minuti je Lucas Mario Horvat z razdalje udaril visoko prek vrat. Tri minute kasneje je bil bližje golu Balkovec. Ta je izvedel prosti strel in opazil, da je Vodišek pomaknjen nekoliko v desno, zato je sprožil v nebranjeni kot, žoga pa je zletela ob desni vratnici.

Gostujoči nogometaši so šele v 93. minuti dočakali prvi strel v okvir vrat. Horvat je z razdalje udaril proti golu, vendar pa je žoga zletela po sredini in končala v naročju Vodiška. Olimpija je tekmo dobila z 1:0.