SNL: Škoflek junak preobrata v Kidričevem

Celjski nogometaši so v zadnjem kolu jesenskega dela DP izgubili na gostovanju pri Aluminiju z 1:2.

10. december 2016 14.27
10. december 2016 14.45
bsa*nogomet
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Kidričevo - Nogometaši Aluminija so na prvi tekmi 21. kola državnega prvenstva, zadnjega v jesenskem delu, na domačem igrišču premagali Celjane z 2:1.

Junak Aluminija je bil Žiga Škoflek, ki je dosegel oba gola svojega moštva. Aluminij je s tem prekinil niz štirih zaporednih porazov in na sedmi medsebojni tekmi prvič premagal Celjane.

V prvem polčasu sta bili ekipi bolj ali manj enakovredni, tudi v posesti žoge in v strelih proti vratom. Oboji so imeli tudi po dve priložnosti. Pri domačih je najprej v tretji minuti z roba kazenskega prostora neoviran streljal Dejan Krljanović, a slabo, v 38. minuti pa je zagrozil še Dejan Petrović, toda tudi njemu ni uspelo spremeniti izida. Celjani so bili dvakrat nevarni s streloma z glavo, najprej je premalo natančno v 23. minuti meril Matej Podlogar, v 36. pa še Dalibor Volaš.

Po mirnem začetku drugega polčasa so Celjani v 60. minuti povedli, potem ko je po Podlogarjevi podaji z glavo zadel Volaš. To je bil osmi Volašev zadetek v sezoni. Gledalci so sicer videli malo priložnosti, v 78. minuti pa so domači vendarle izpeljali napad, ki je prinesel izenačenje. Iz bližine je po podaji Milana Kocića z leve strani zadel Žiga Škoflek in prekinil več kot šest tekem trajajočo strelsko sušo gostiteljev.

V 85. minuti so imeli Celjani izjemno priložnost za zmagoviti zadetek. Po lepi Volaševi podaji je Podlogar prišel sam pred Luko Janžekoviča, ga obšel, a nato zadel prečko. Ko je že kazalo na neodločen izid, pa je globoko v sodniškem dodatku Škoflek ob neodločni in nezbrani celjski obrambi iz bližine dosegel še drugi zadetek na tekmi in tako poskrbel za domačo zmago.

Maribor v primeru zmage do jesenskega naslova

Vodilni Maribor bo danes gostoval pri tretjeuvrščenih Domžalah. Varovanci Darka Milaniča imajo pred zadnjim kolom točko prednosti pred Olimpijo in bodo v primeru zmage potrdili jesenski naslov.

Mariborčani so v odlični formi in so zmagali na zadnjih petih tekmah, za Domžalčane pa velja prav nasprotno, saj so na zadnjih dveh tekmah osvojili le točko.