Špansko prvenstvo: derbi vodilnih na Vicente Calderonu brez zmagovalca

Madridski Atletico in Barcelona sta se v 19. kolu državnega prvenstva razšla z neodločenim izidom 0:0.

11. januar 2014 18.58
11. januar 2014 19.15
FBL-ESP-LIGA-ATLETICO-BARCELONA

Madrid - V španskem prvenstvu je bil danes na sporedu derbi vodilnih Atletica in Barcelone na štadionu Vicente Calderon, ki se je končal z delitvijo točk (0:0).

Gostitelji so bolje začeli tekmo in izkoristili odsotnost zvezdnikov Barcelone Lionela Messija in Neymarja, ki sta bila na klopi za rezerviste, vendar njihov najnevarnejši mož Diego Costa ni našel poti mimo vratarja Victorja Valdesa. Katalonci so si v prvem polčasu priigrali le dve pravi priložnost, ki pa ju je zapravil Pedro.

Barcelona je v nadaljevanju tekme ponudila priložnost obema slavnima rezervistoma - Lionel Messi je vstopil ob polčasu, Neymar pa v 67. minuti -, vendar so se gostje morali zadovoljiti s točko, s katero so ohranili prvo mesto na lestvici.

Atletico in Barcelona sta na 19 tekmah vknjižila po 50 točk, tretji je Madridski Real (47).

Costa najnevarnejši v prvem polčasu

Katalonski velikan je tekmo začel brez dveh zvezdnikov, argentinskega napadalca Lionela Messija, ki se je proti Getafeju vrnil po dvomesečni odsotnosti, in Brazilca Neymarja. Oba igralca sta bila na klopi za rezerviste.

V prvih minutah so imeli pobudo domači. Arda Turan je v četrti minuti prodrl po desni strani in podal pred gol, vendar je z glavo posredoval branilec Gerard Pique in žogo odbil v kot. V naslednji minuti je prvi strelec Atletica Diego Costa sprožil z roba kazenskega prostora, vendar je bil vratar Victor Valdes dobro postavljen in je žogo ujel.

Barcelona si je prvo pravo priložnost pripravila v 18. minuti, ko je Pedro sprožil z leve strani kazenskega prostora, vendar njegov strel ni predstavljal pravega izziva vratarju Thibautu Courtoisu.

Sledili sta dve priložnosti domačega napadalca Coste. Ta je v 26. minuti stekel v protinapad, vendar mu je strel v zadnjem trenutku blokiral Pique. Že v naslednji minuti je branilec Atletica Miranda po podaji iz kota žogo podaljšal na drugo vratnico, kjer je bil Costa, vendar je iz neposredne bližine žogo poslal mimo gola.

Moštvi sta v drugem delu prvega polčasa prikazali manj - edino pravo priložnost je zapravil gostujoči nogometaš Pedro v 33. minuti - in sta na odmor odšli z začetnim izidom. Barcelona je v prvih 45 minutah sprožila več strelov (4:2), a je zabeležila le enega v okvir vrat, tako kot Atletico.

Messi in Neymar dobila priložnost v drugem delu tekme

Pri Barceloni so med polčasom opravili zamenjavo in namesto Andreasa Inieste, ki si je v 22. minuti lažje poškodoval nogo, na igrišče poslali Lionela Messija.

Domači niso bili prizanesljivi do argentinskega zvezdnika, saj je z njim že v četrti minuti nadaljevanja grdo trčil Diego Costa, vendar je Messi navkljub bolečinam v kolenu lahko nadaljeval z igro.

Uvod drugega polčasa je pripadel Atleticu, pri katerem je Diego Godil v 52. minuti nevarno sprožil proti nasprotnikovim vratom in izsilil obrambo Valdesa, vendar je bil v prepovedanem položaju, sedem minut kasneje pa je Diego Costa poskusil z roba kazenskega prostora, vendar je žoga zletela mimo vrat.

Gostujoči trener Gerardo Martino ni bil zadovoljen z igro svoje ekipe, zato je v 67. minuti menjal še drugič in namesto Alexisa Sancheza na igrišče poslal Neymarja. Po manj kot minuti nadaljevanja je Barcelona izpeljala nevarno akcijo, v kateri je Lionel Messi podal do Cesca Fabregasa na levo stran, Španec je do Argentinca poslal predložek po zraku, vendar je Messi z glavo meril mimo leve vratnice.

Med 79. in 81. minuto sta imeli moštvi po eno nevarno priložnost, vendar sta se izkazala oba vratarja. Domačin Arda Turan je najprej močno sprožil z volejem, vendar mu je veselje preprečil Victor Valdes, na drugi strani pa je Thibaut Courtois ustavil strel Lionela Messija. Tekma se je končala z neodločenim izidom 0:0.

Real izkoristil delitev točk vodilnih

Od neodločenega izida med Atleticom in Barcelono je največ odnesel tretjeuvrščeni Real, ki je na gostovanju pri Espanyolu zmagal z 1:0 in se vodilnemu dvojcu približal na tri točke.

Edini strelec na tekmi je bil portugalski branilec Pepe, ki je v 55. minuti izkoristil predložek Luke Modriće z desne strani in z glavo premagal vratarja Kika Casillo.