Real z deseterico slavil na Camp Nouu

Real je v 31. kolu državnega prvenstva premagal Barcelono z 2:1, Katalonci so s tem prekinili niz 39 tekem brez poraza.

02. april 2016 15.12
02. april 2016 20.20
SOC/
M. Ž.
M. Ž.

Barcelona - Na štadionu Camp Nou je potekal derbi 31. kola španskega prvenstva med Barcelono in Realom, ki so ga z 2:1 dobili Madridčani.

Real je s tem prekinil Barcelonin niz 39 zaporednih tekem brez poraza, ki je trajal od tretjega oktobra lani. Barcelona kljub porazu ostaja trdno na vrhu prvenstvene lestvice, pred zadnjimi sedmimi tekmami ima šest točk prednosti pred Atleticom in sedem pred madridskim Realom.

Gledalci so vse zanimivejše dogodke videli v drugem polčasu. Barcelona je povedla v 56. minuti prek Gerarda Piqueja, Real pa je izenačil v 62. minuti prek Karima Benzemaja.

Madridčani so nato pokazali več želje po golu in kljub izključitvi Sergia Ramosa v 83. minuti poskrbeli za preobrat. Zmago jim je v 85. minuti prinesel njihov prvi zvezdnik Cristiano Ronaldo.

Na današnjem dvoboju so se poklonili preminuli nogometni legendi Johanu Cruyffu, ki je bil tesno povezan z Barcelono, saj je bil tako njen igralec kot tudi trener. Domači navijači so pred prvim sodniškim žvižgom izpisali napis »Gracies Johan« (Hvala, Johan), ta napis pa nogometaši Barcelone nosili tudi na svojih dresih.

POTEK TEKME

Prvi polčas

Ekipi sta se pred prvim sodniškim žvižgom z minuto molka poklonili legendarnemu Johanu Cruyffu, nato pa se je derbi lahko začel.

Gledalci so na prvo priložnost čakali do desete minute. Takrat je Neymar prodrl po desni strani in na oddaljeni vratnici opazil osamljenega Luisa Suareza in mu nesebično podal, vendar pa je urugvajski napadalec zgrešil žogo.

Derbi dveh rivalov je že v prvih 18 minutah postregel z dvema rumenima kartonoma, prejela sta ga gostujoča nogometaša Sergio Ramos in Dani Carvajal.

Domačini so imeli v prvi polovici prvega polčasa več od igre. V 19. minuti je najprej Lionel Messi nenatančno udaril iz prostega strela, nato pa je poskusil še Ivan Rakitić, a je njegov strel ustavil Keylor Navas.

Madridčani so prvič zapretili v 25. minuti prek Cristiana Ronalda, ki pa je meril po sredini vrat, tako da je Claudio Bravo brez večjih težav žogo odbil v kot. Portugalski zvezdnik je v 30. minuti dobil novo priložnost za gol, ko so imeli gostje na voljo prosti strel, ki pa ga je Ronaldo zapravil in žogo poslal prek vrat.

Ekipi sta si v zadnjih petih minutah pripravili po eno resno priložnost. Pri domačih jo je v 42. minuti zapravil Dani Alves, ki je z roba kazenskega prostora udaril prek vrat, pri gostih pa je bil minuto kasneje nenatačen Karim Benzema, ki je podajo z desne strani udaril s piščaljo in žogo poslal visoko čez gol.

Prvi polčas se je končal brez golov.

Drugi polčas

Na začetku drugega polčasa je bil v središču pozornosti Lionel Messi. Argentinski virtuoz je v 48. minuti prevzel odgovornost za izvedbo prostega strela, a ni bil natančen, nato pa je v 54. minuti z lobom meril v desni kot, a se je z zelo dobro obrambo izkazal Navas.

Pritisk Barcelone je obrodil sadove v 56. minuti. Ivan Rakitić je podal iz kota, v kazenskem prostoru pa se je najbolje znašel Gerard Pique in zadel z glavo.

Real je izenačil le šest minut kasneje. Toni Kroos je žogo z desne strani poslal pred gol, podajo je poskušal blokirati Jordi Alba, ki pa je to storil tako nespretno, da je žoga preletela njegovega soigralca Piqueja in zletela naravnost k Karimu Benzemaju, ki jo je z atraktivnim udarcem poslal za hrbet Claudia Brava.

Real je po izenačujočem golu postal še bolj nevaren. Valižan Gareth Bale je v 80. minuti zadel z glavo, a so sodniki njegov gol razveljavili zaradi prekrška nad Jordijem Albo, ki ga je preskočil v zračnem dvoboju. Le minuto kasneje je imel priložnost še Ronaldo, a je njegov poskus z leve strani ustavila prečka.

Madridčani so v 83. minuti doživeli udarec, saj je Ramos s hrbta podrl Suareza in si prislužil drugi rumeni karton in predčasno končal tekmo. Gostov to ni ustavilo in so po dveh minutah nadaljevanja povedli z 2:1. Strelec je bil Ronaldo, ki je na levi strani kazenskega prostora s prsmi ustavil podajo Garetha Bala in žogo hladnokrvno pospravil v mrežo. Tekma se je končala z zmago Reala z 2:1.