Sporting se je pritožil

Sporting se je po torkovem porazu v ligi prvakov pritožil na Uefo zaradi dosojene enajstmetrovke v sodniškem podaljšku.

23. oktober 2014 14.53
SOCCER-CHAMPIONS/

Gelsenkirchen - Portugalski klub Sporting se je po torkovem porazu v ligi prvakov proti Schalkeju (3:4) pritožil na Evropsko nogometno zvezo (Uefa), saj so ruski sodniki v podaljšku drugega polčasa sporno dosodili odločilno enajstmetrovko.

Sporting od Uefe zahteva ponovitev tekme, obenem pa tudi plačilo premije vsaj za neodločen izid, ki znaša 500.000 evrov.

Portugalski klub je na dvoboju lige prvakov od 34. minute igral brez izključenega branilca Maurica, a kljub temu izničil zaostanek dveh golov. To na koncu ni bilo dovolj za zmago, saj je glavni sodnik Sergej Karašev v 93. minuti dosodil enajstmetrovko za Schalke, saj naj bi Jonathan Silva v svojem kazenskem prostoru igral z roko (desno v posnetku), zmagovalca pa je z bele točke odločil Eric Maxim Choupo-Moting.

V skupini G je po treh tekmah na vrhu Chelsea s 7 točkami, drugi je Schalke (5), tretji Maribor (2) in četrti Sporting (1).