»Stena Oblak« je rekel NE (VIDEO)

Realov vratarski zvezdnik Iker Casillas: Jan Oblak je bil nesporni junak prvega polčasa, branil je fantastično.

15. april 2015 12.23
FOOTBALL/
J. P., Delo.si

Madrid - Španski mediji so si danes enotni: slovenski vratar pri Atleticu Jan Oblak je bil nesporni junak sinočnjega prvega četrtfinalnega obračuna nogometne lige prvakov, madridskega mestnega derbija z Realom, ki se je končal brez golov. Oba visokonakladna španska športna dnevnika, As in Marca, sta mladega Škofjeločana oziroma njegovo bravurozno posredovanje v četrti minuti ob poskusu Garetha Bala postavila na naslovnico. »Stena Oblak« je zapisala Marca in poudarila perfektno predstavo našega reprezentanta v prvem delu, As pa je zgodbo naslovil »Oblak je dejal NE.«

Oblak je verjetno odigral najboljšo tekmo v karieri, s katero je zaprl usta še zadnjim dvomljivcem. »Občutki po dvoboju so dobri. Vseh 90 minut smo garali kot moštvo in si priigrali lepo izhodišče pred povratnim obračunom. Seveda si ekipa vedno želi zadeti, toda enako pomembno je ne prejeti gola, sploh pa ne doma. Izid 0:0 pomeni, da bo torej odločala povratna tekma. Ne vem, kdo je favorit, Real ima vrhunsko zasedbo s številnimi odličnimi posamezniki,« je strnil vtise 22-letni slovenski reprezentant, ki mu je polaskal tudi Realov čuvaj mreže Iker Casillas: »Oblak je bil nesporni junak prvega polčasa. Bil je fantastičen, ni nam dovolil, da bi pobegnili. Rezultat 0:0 obeta še eno lepo, odprto tekmo.«

»Obračun je še povsem odprt. Tekmec je bil konkretnejši v prvem polčasu, nas pa je reševal odličen vratar Jan Oblak, ki se je še posebej izkazal ob priložnosti Garetha Bala. Po odmoru smo odgovorili in spremenili potek dvoboja. Povratna tekma bo prava klasika, ki bo imela vse, zaradi česar se človek zaljubi v nogomet. Igrati bomo morali tako, kot smo tokrat v drugem polčasu,« je predstavo mladega Škofjeločana izpostavil njegov trener Diego Simeone, njegov izkušenejši kolega na Realovi klopi Carlo Ancelotti pa se je z njim strinjal: »Odigrali smo vrhunski prvi polčas, v katerem bi si zaslužili več. Naši igralci so storili vse, a je Jan Oblak branil res odlično. Rezultat ni najbolj spodbuden, a nam ne sme omajati samozavesti.«

Seveda so se med dvobojem vnele tudi iskre, Mario Mandžukić je bil tarča tekmečevih branilcev, v eni od akcij je celo izgledalo, da ga je Dani Carvajal ugriznil. »Kategorično zanikam obtožbe, da sem koga ugriznil ali to poizkušal,« je zatrjeval bočni branilec »galaktikov«. Iz tabora Atletica so sicer letele številne strupene puščice v smer glavnega sodnika Milorada Mažića, češ da ni bil kos zahtevnemu zalogaju. »Z vsem dolžnim spoštovanjem mislim, da UEFA sojenja v takšnem dvoboju ne bi smela zaupati srbskemu delilcu pravice, ki je svoje delo opravil slabo. Upam, da bo sojenje na povratni tekmi boljše,« je bil neposreden Mario Suarez, ki zaradi rumenega kartona ne bo mogel nastopiti v povratnem dvoboju.